פרקליט המדינה שי ניצן יכריע בעניין העמדתה לדין של ראש עיריית נתניה מרים פיירברג-איכר.

ההמלצת הפרקליטות, כפי שפורסם ביממה האחרונה במקורות שונים הוא להאשים את פיירברג במרמה והפרת אמונים. ניצן דן בסוגיית ראש עיריית נתניה בפרקליטות בחודשים האחרונים מספר פעמים. בשבוע שעבר נבחרה פיירברג-איכר לכהונה חמישית ברציפות בראשות העירייה

מרים פיירברג-איכר בשבוע שעבר | צילום: יאיר שגיא

ראש העירייה נתניה ומהנדס העיר לשעבר, פול ויטל, נחקרו לפני מספר חודשים ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה), במסגרת השלמות חקירה בפרשת השחיתות בנתניה, בטרם תקבל הפרקליטות החלטה האם להגיש כתב אישום נגד ראש העירייה.

• קראו גם: הקלטות פיירברג-פרידריך נמסרו למשטרה: האם הן יבדקו?

כזכור, בחודש מרץ 2017 הודיעה יחידת להב 433 של המשטרה על סיום חקירת "פרשה 255", ועל גיבוש תשתית ראייתית לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, על ידי פיירברג-איכר, ביחס לשבעה פרויקטים של נדל"ן; לעבירות שוחד ולניסיון קבלת שוחד על ידי בנה, צפריר פיירברג, ביחס לחמישה פרויקטים; ולעבירת ניסיון קבלת שוחד על ידי בעלה לשעבר, אלי פיירברג, ביחס לפרויקט אחד.

פיירברג-איכר ביום הבחירות עונה לשאלות הכתבים, גם בנושא כתב האישום המרחף. צילום: ניר איסקוב

נוסף על כך, התגבשה תשתית ראייתית לעבירות שוחד וניסיון מתן שוחד על ידי מקורבה ועורך-דינה של ראש העירייה, הרב אברהם גוגיג, ביחס לשישה פרויקטים; לעבירות שוחד שבוצעו על ידי קבלנים ועסקני נדל״ן אחרים; וכן לעבירות מרמה והפרת אמונים בתאגיד על ידי פול ויטל, כיום סמנכ"ל העירייה לנכסים ולפרויקטים אורבניים, ביחס לפרויקט אחד.

עם סיום החקירה, העבירה המשטרה למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, אשר ליוותה את החקירה, את כלל הממצאים, את תשתית הראיות לכאורה ואת החומרים שנאספו, לעיון ולהחלטה האם להגיש כתבי אישום.