יצא בזול. מסתבר שאם אתה נרקומן בגמילה, קרוב לוודאי שתצא בעונש קל בלבד גם אם ביצעת עבירות תנועה כבדות.

שופטת בית המשפט השלום לתעבורה בנתניה, רות רז, קבעה ביום ראשון שעבר, כי דוד חג'אג', בן 48, מנתניה, שמעולם לא הוציא רישיון נהיגה, לא ירצה עונש מאסר, ולא עבודות שירות,
אלא רק ישלם קנס כספי של 1,500 שקלים.

הבעיה היא שלחג'אג' אין זו העבירה הראשונה שביצע במהלך התקופה האחרונה. הוא כבר הורשע שלוש פעמים בעבר בעבירות תנועה. בגין העבירה השלישית ריצה מעצר בית בן חצי שנה.

כמו כן, עמדו נגדו 12 חודשי מאסר על תנאי בגין עבירות קודמות של נהיגה ללא רישיון ובגין נהיגה בזמן פסילת רישיון. וזה לא מונע ממנו להמשיך ולנהוג כאילו כלום.

לחג'אג' יש גם עבר פלילי הכולל 25 הרשעות קודמות בגין עבירות אלימות ועבירות רכוש וסמים. אבל כל זה מתגמד, ככל הנראה, לאור העובדה כי חג'אג' נמצא בתוכנית גמילה מסמים.

השופטת רז השתכנעה מטענותיהם של עורכי דינו, ארז רופא וכוכבית מגל וקבעה, כאמור, שעליו לשלם קנס כספי כעונש.

המשטרה ביקשה אמנם לפסול את רישיונו של חג'אג' ולמנוע אפשרות שיוצאי אי פעם רישיון, אך בית המשפט הסתפק ב-12 חודשי פסילה בלבד.

המשמעות היא שגם אם יחליט עכשיו חג'אג' להוציא, סוף סוף, רישיון נהיגה חוקי, הוא לא יוכל לעשות זאת, היות וקיימת כנגדו פסילה לתקופה של שנה.

"לאחר ששקלתי את מכלול השיקולים לחומרה, החלטתי לתת לנאשם הזדמנות נוספת בטרם יישלח למאסר מאחורי סורג ובריח, הואיל ומסתמן שינוי בדרך חייו של הנאשם, אשר מתמיד במקום עבודה מסודר ושומר על ניקיון מסמים", נימקה השופטת רות רז את החלטתה.

עורכי הדין רופא ומגל מרוצים מפסיקת בית המשפט. "אנו סבורים, כי בית המשפט איזן בין מכלול השיקולים ולקח בחשבון את התהליך השיקומי הקשה בו נמצאים חג'אג' ומשפחתו. מבחינתנו, ההחלטה צודקת ונכונה".