מונית האקשן. ארתור פרומסון, בן 29 מנתניה, נהג בחברת המוניות "שי לי" לא שיער לעצמו שבגלל ויכוח עם אחד הנהגים בחברה יריבה, הוא יגיע לבית החולים.

במשך שנה עובד פרומסון כנהג למרות שהוא מוזיקאי במקצועו, שנאלץ לעזוב את עולם המוזיקה בשל מצוקה כלכלית. "אני אבא לשתי ילדות, ואשתי עומדת ללדת את הילד השלישי שלנו", מסביר פרומסון.

"לפני כשנה, הבנתי שאני לא יכול לפרנס את משפחתי והחלטתי להתחיל לעבוד כנהג מונית". למרות שהוא עובד בתחום בסך הכל שנה, הוא כבר הספיק להכיר וללמוד על היריבות
הקשה שמתנהלת בין חברות המוניות בעיר.

מדובר ביריבות עתיקת יומין בין חברות מוניות השירות שמסיעות נוסעים מתל אביב לנתניה ובחזרה. לפני כחודש היריבות הגיעה לשיאים, ופרומסון נקלע לאזור הדימדומים.

"זה קרה במוצאי שבת באחד בינואר", הוא משחזר. "הייתי בתוך מונית בדרך מאזור התעשייה החדש לכיוון מרכז העיר, על רחוב בן צבי".

"פתאום ראיתי אחד מנהגי המוניות, מעלה נוסעים בתוך העיר, דבר שאסור לו לעשות על פי התקנות ברישיון הקו שלו. עצרתי לידו ואמרתי לו, 'או שאתה מעביר אליי את הנוסעים, או שתעביר לי את הכסף שלקחת מהם על הנסיעה' ומתוך הכעס סגרתי לו את המראה של הרכב".

אותו נהג, כך על פי פרומסון, המשיך בדרכו ולא התייחס לדבריו. פרומסון לא ויתר ודלק בעקבותיו עד לתחנה המרכזית, ניגש שוב לנהג ודרש הסברים.

לאחר שעזב את המקום, התקבל לפתע דיווח במכשיר הקשר של המוניות. "זה היה דיווח בערוץ פתוח", נזכר ארתור "אחד הנהגים אמר, 'ארתור תיזהר יש רכב פרטי מלא באנשים שמחפשים אותך בתחנה מרכזית'".

"המשכתי בנסיעה ברחוב וייצמן, כשפתאום ראיתי רכב לבן נצמד אליי מהצד, והייתי חייב לעצור. מהרכב שנצמד אליי קפצו שלושה אנשים".

"אחד מהם זיהיתי. זה היה הבעלים של אותה מוניות שרבתי איתו מוקדם יותר. אחד האנשים פתח את הדלת של המונית שלי וניסה לגרור אותי החוצה. אחר שלף מוט ברזל והיכה בי בכל כוחו".

התוקפים הניחו לו, רק אחרי שהבחינו שפגעו בראשו והוא מדמם. כוחות משטרה וניידת מד"א הגיעו לזירה ופרומסון פונה לבית חולים "לניאדו" לטיפול רפואי.

המשטרה פתחה בחקירת האירוע. באת כוחו של פרומסון, עו"ד מיטל יצחקי טוענת שהמשטרה לא קיימה אפילו מסדר זיהוי. "מדובר בקורבן של עבירת אלימות חמורה ואנו מופתעים מההתנהלות המשטרה בעניין. בכוונתנו להגיש תביעה אזרחית נגד הנהג וגם נגד התוקפים".

תגובת מוניות "שי לי": "אנחנו רואים בחומרה את מעשים אלה. פנינו למנהל תחנת המוניות, והשניים סיכמו כי הנושא יטופל בצורה חריפה".

מתחנת המוניות השנייה סירבו להגיב לנושא.