כך זה עובד בעולם האמיתי. המבלים במרינה בהרצליה באחד מימי השבוע שעבר לא היו יכולים לדעת שבאחת המסעדות הסמוכות מתקיימת פגישת פיסגה של אנשי העולם התחתון.

הסיבה לפגישה: סכסוך אלים בין שתי כנופיות שהגיע לכדי דקירות. הבורר: איש העולם התחתון אילן אטלן.

כתבת "ידיעות נתניה" הייתה שם ותיעדה מה באמת מתרחש כששני הצדדים אינם מעוניינים להגיע לפתחו של בית המשפט. הצצה נדירה.

לאחת המסעדות נכנסים חמישה גברים. פניהם חתומות ומבטיהם חשדניים. המסעדה כמעט ריקה.
הם מתיישבים מאחורי השולחנות בחוץ ומזמינים קפה.

בפגישה מעורבים בעיקר נציגים של משפחה אחת, כאשר המשפחה השנייה שלחה נציג בודד. בהתחלה מדובר במינגלינג רגיל, כמו אסופת אנשים שלא נפגשה זמן רב.

החמישה נזכרים באחד מימות השבוע שעבר, כשצוותי בילוש פרצו לפיצוצייה של אילן אטלן באזור התעשייה של נתניה במהלך הבוררות.

"עכשיו תהיו בשקט, אני רוצה לשמוע את הצד שלך", אומר הבורר ושיחת החולין נפסקת. "ספר לי שוב מה קרה במועדון, אני רוצה לשמוע את כל הפרטים".

קדם משפט
אטלן, מגדיר את עצמו כאיש עסקים. בן 44, נאה. הוא מתגורר בנתניה עם משפחתו. בבעלותו פיצוצייה באזור התעשייה ולטענתו הוא "לא עושה" דבר כדי להצדיק את היחס "המועדף" שהוא מקבל מהמשטרה.

"הם כל הזמן מציקים לי, חושבים שאני רוצח שכיר", מסביר אטלן. "הם חושבים שאני רוצה להתנכל לראש העיר מרים פיירברג, ואין לי שום כוונות כאלה. אני בסך הכל מנסה לחיות חיים נורמאליים".

"אני לא אדם תמים, יש לי עבר פלילי. נעצרתי בעבר על גניבות רכב, פריצות לדירות, ישבתי בכלא על אלימות, בגיל 23 נעצרתי בחשד לסחר באמל''ח".

בעבר נפצע אטלן מירי. אדם על אופנוע ירה בו ארבעה כדורים. "היום אני בסך הכל איש עסקים שמנסה להתפרנס", הוא אומר.

כשאנחנו תוהים מה עם הברורויות הוא עונה. "בוררות זו אינה עבירה פלילית. אף פעם לא הייתי שייך לאף ארגון יש לי שם של אדם אמין".

שלב ההוכחות
בחזרה לבוררות. לפני כחודש רכשה משפחת פשע ברמלה ממשפחת פשע בת ימית מועדון לילה בתל אביב. הצדדים נפגשו, עשו הסכם בעל פה, וסכום הכסף עליו סוכם הועבר למוכרים.

כשהגיע הזמן לחתום על חוזה בנוכחות עורכי הדין, המשפחה מבת ים חשה כי הסכום שקיבלו עבור המועדון נמוך מכפי שציפו, ופוצצה את העיסקה.

אילן אטלן. מנסה לחיות חיים נורמאליים. (צילום: יוגב עמרני)

הרמלאים יצאו מהפגישה מושפלים וממורמרים. באותו היום במועדון, פרצה קטטה שבסופה היו שני פצועים קשה מהמשפחה הרמלאית, אחד מדקירות והשני ממכות שספג מהמשפחה השנייה. כשהמתח החריף החליטו המשפחות היריבות לפנות לבוררות.

"אני רוצה לדעת מה אתה מרגיש, אבי (כל השמות בכתבה בדויים, פרטים אחרים טושטשו ושונו כדי למנוע זיהוי של הצדדים, מ.ג), מה הדבר שהכי מפריע לך?", תובע לדעת אטלן הבורר.

"מה אני מרגיש?", עונה לו אבי, "רצו לדקור אותי. יש לי עדיין צלקת, העליבו אותי. מישהו נתן לי בוקס. קרעו לי את החולצה. תפסו אותי, התחילו להכות אותי".

"אנחנו רוצים שהם ישלמו על זה", מתערב יוסי, קרוב משפחתו. "לא באנו לכאן לעשות ביזנס, אבל הם צריכים לשלם, כי זה עניין של כבוד".

"אני לא יודע כמה אנשים היו שם (במועדון)", ממשיך בקולו הרועם הבורר, "אני יודע שהם טעו, אבל גם אתם טעיתם. אז אני מציע לכם הצעה. שכל אחד מהם ישלם 5,000 שקל לראש (למספר האנשים שנכחו באירוע, מ"ג)".

"זה לא מספיק", מתפרץ רמי, קרוב משפחה אחר. "אוקיי", אומר הבורר, "אז אני אלך למועדון, אסתכל על הקלטות של מצלמות האבטחה ואחליט בעצמי כמה אנשים היו בתוך המועדון".

רמלאי: "השתגעת, תלך לחפש אותם? תביא 50 אלף ונגמור את הסיפור, אני מכבד אותך, אתה יודע".

הטונים עולים. משתתף אחר: "שמעון, 50 אלף זה בסדר, הם גם יבקשו סליחה וזה מספיק, כי הכסף זה לא העניין, מה שחשוב, זה הכבוד".

גזר הדין
"אני רוצה לפתור את הבעיה", אומר הבורר. "אני מציע לכם הצעה - 30 אלף ועם ההצעה הזאת אלך לצד השני".

"אילן צודק", אומר רמי. "זה לא עניין של כסף, העיקר שיידעו את הטעות שלהם. "מסכים" עונה לו יוסי, "אבל שישלמו 50, זה לא הרבה כסף כתשלום על עוגמת נפש, על הפגיעה בכבוד, שישלמו ויבקשו סליחה, זה הכי חשוב, כי לא באנו לפה לעשות ביזנס".

"בסוף החודש אנחנו באים לנתניה לקחת את הכסף", מוסיף יוסי. "קבענו" עונה לו הבורר וחותם את הבוררות.

ממשטרת נתניה נמסר, כי דבריו של אטלן אינם ראויים לתגובה.