אריה כהן צדק (37), תושב נתניה, הוא גיבור ובכלל לא ידע שהוא כזה. בשבת האחרונה בסך הכל רצה לטייל על החוף עם משפחתו ומצא את עצמו מציל שני ילדים בני תשע מטביעה.

כהן צדק, עובד חברת החשמל, לבש בשבת בצהריים את בגדי השבת החגיגיים, ויחד עם אשתו ובתו יצא לטייל באזור חוף ארגמן בעיר. כשביקשו לחזור לביתם התעכבו האישה והבת בשירותים.

בעת שהמתין להן, הבחין בשלושה ילדים מתפשטים ונכנסים לים. דקות ספורות אחר כך ראה רק ילד אחד יוצא מהמים. כשסרק במבטו את הים קלט את
השניים האחרים נסחפים עם הזרם לעומקו לכיוון צפון.

"ראיתי שהם מתקשים לחזור, ומנסים להיאבק בגלים. היה ברור לי שהם יודעים לשחות", סיפר השבוע כהן צדק. "כיוון שזו אינה עונה הרחצה, לא היו מצילים בחוף".

"הבחנתי שהילדים נסחפים, עייפים ובמצוקה גדולה. היו אמנם הרבה אנשים עם בגדי ים, אך הם רק צעקו ולא עשו דבר אז הורדתי את הבגדים החגיגיים ופשוט בלי לחשוב נכנסתי למים והתחלתי לשחות אליהם".

בדרך אל הילדים, נתקל כהן צדק בסלע, ושבר את אצבע רגלו השמאלית. "הרגשתי כאב עז ברגל", הוא מספר. "וכבר אז הבנתי ששברתי אצבע. למרות זאת המשכתי לשחות והגעתי לילד הראשון. הרמתי את הראש שלו מעל למים ונתתי לו לנשום".

"בינתיים, אדם נוסף נכנס למים ואמר לי לעזוב את השני כי הוא יציל אותו. בגלל שלא הייתי רחוק מהילד השני ולא רציתי לקחת סיכונים, שחיתי יחד עם הילד הראשון לילד השני ואספתי גם אותו. כשהבנאדם הנוסף הגיע מסרתי אותו אליו. החזרנו את שניהם אל החוף, וניסינו לשאול אותם לשלומם".

הילדים המבוהלים לא חשבו פעמיים, והחלו פתאום לברוח לכיוון הטיילת. "הייתי תשוש ונאנקתי מהכאבים ברגל", מספר כהן צדק, "אז פשוט הנחתי להם, למרות שרציתי לראות שהם באמת בסדר".

"כשעלינו למעלה, בדרך לבית החולים, ראיתי שוב את הילדים בטיילת. ביקשתי מהם את הטלפונים שלהם ואת הכתובות, כי רציתי להסביר להם שאסור להיכנס לים כשלא יודעים לשחות, לדווח להורים שלהם על שקרה וגם לדבוק את שלומם".

"הם נתנו לי ונפרדנו. עדיין קשה לי לעכל את מה שקרה. עוד דקה וזה היה נגמר בכתבה בעיתון על שני ילדים קטנים שטבעו למוות בחוף נתניה".