תשלם מכיסה? חבר מועצת עיריית נתניה, עופר אורנשטיין, פנה השבוע לאגף לביקורת בשלטון המקומי של משרד הפנים בדרישה לחייב את ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג, בחיוב אישי.

לטענתו, בהודעת הארנונה האחרונה שנשלחה לתושבים, פירסמה פיירברג הודעה שנועדה להקנות לה רווח פוליטי אישי. לדבריו בפלאייר שצורף להודעת הארנונה, הוצגה בין היתר תוכנית העירייה לשיקום מבנים בעיר.

אורנשטיין טוען, כי בפלאייר ייחסה לעצמה פיירברג את התוכנית, שהתקבלה על ידי מועצת העיר, כיוזמה פרטית שלה, דבר שמהווה פרסום פוליטי לכאורה.

בפלאייר נכתב: "זהו נדבך נוסף במדיניותה של ראש העירייה, הגברת מרים פיירברג-איכר, שנועד להשלים את המהפכה שעוברת על נתניה בעשור האחרון, הכוללת שיקום תשתיות ותיקות בעיר ובשכונות, פיתוח מתחמי מגורים חדשים
והרחבת אזורי התעסוקה של נתניה, לרווחת התושבים".

אורנשטיין כתב לאגף הביקורת: "ראוי לציין, כי ההחלטה על הפרויקט התקבלה במועצת העיר נתניה ולכן פרסום שכזה, הממומן מתקציב העירייה, צריך להיות אינפורמטיבי בלבד ולא לכלול דברי פאר לאישיות פוליטית כזאת או אחרת".

"הפרסום חורג מעצם הפרויקט ומהלל את מדיניות ראש העירייה בתחומי נוספים. לאור נתונים אלו, אין אלא להבין, כי ראש העירייה החליטה להשתמש במימון עירוני כדי לקדם תעמולה פוליטית אישית".

לסיכום כותב אורנשטיין: "לאור זאת מתבקשת הוועדה לחיוב אישי לפסוק כי ראש עיריית נתניה תישא באופן אישי בכל ההוצאות הכרוכות בפרסום זה, וכמו כן מתבקשת הוועדה להזהיר את ראש העירייה משימוש דומה בעתיד בכספי ציבור, למימון תעמולה אישית".

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "עם כל הכבוד לחבר המועצה אורנשטיין, העירייה מתנהלת באמצעות ראש העירייה, מי שגם הביאה את הנושא למועצת העיר, ולכן הטענה בעניין אינה במקומה. יתרה מכך, ראש העירייה כבר נבחרה לתפקידה, ואין לה כל סיבה לנהל תעמולה פוליטית כביכול".