משלם מחיר. תלמיד בן 17, מתיכון "ריגלר" בנתניה, שנפצע בעינו בתום יום לימודים, תובע ממשרד החינוך ומחברת הביטוח שלו פיצויים עד גובה של שניים וחצי מיליון שקלים ו-75 אלף שקלים והוצאות רפואיות עד לקביעת פסק הדין הסופי. טרם הוגש כתב הגנה.

התביעה הוגשה ביום רביעי שעבר על ידי עורכי הדין ענת קאופמן ואמיר לוי לבית משפט השלום בנתניה. על פי התביעה, התובע, יליד 1993, היה בזמן האירוע תלמיד כיתה ח'.

ב-16 באוקטובר 2007 הוא יצא מכיתתו בסיום יום הלימודים ובעודו בשטח בית הספר, נפגע בעינו
השמאלית ממוט ברזל, שזרקה לעברו אחת התלמידות.

התלמיד פונה ממקום התאונה על ידי מדריך, לקופת-חולים, ומשם הובהל לבית החולים "מאיר" בכפר-סבא. הרופאים איבחנו חתך אלכסוני עמוק באורך של כחמישה מ"מ בקרנית.

התובע נותח מיידית, החתך בקרנית נתפר, העדשה נשאבה והושתלה עדשה משנית ועינו נחבשה. לדבריו, לאחר חזרתו ללימודים, ועקב פציעתו וקשייו, נגרמה לו ירידה משמעותית בהישגיו.

מאז התאונה סובל התובע, כך בכתב התביעה, מכאבים עזים בעינו השמאלית. הוא מתקשה לעבוד על מחשב, לצפות בטלוויזיה לקרוא ספרים, סובל מסינוור במקומות מוארים ומהתקפי בכי ודיכאון.

התביעה מציינת, כי "התובע, נער בשנות העשרה, היה כשיר לעבודות מזדמנות כשאר בני גילו, אך בשל פגיעתו הקשה נבצר ממנו מלעבוד כאמור ובשל כך נגרמו לו הפסדי שכר".

בחוות דעת רפואית שניתנה לו נקבע כי התלמיד זקוק למעקב רפואי קבוע ותיתכן אף החמרה במצבו עקב סיבוכים כמו היפרדות רשתית, גלאוקומה ועוד, ולפיכך יש להעמיד את נכותו הצמיתה בתחום זה בשיעור של 27.8 אחוזים.

עורכי הדין קאופמן לוי תובעים את משרד החינוך, הגוף "האחראי או המפקח על בית הספר ועל הנעשה בשטח בית הספר בשעות פעילותו" כיוון שלא סיפק לתובע מקום לימודים בטוח ומוגן לבטח.

על פי התביעה, "התאונה אירעה בשל רשלנות התובעת שלא הדריכה את התלמידים לגבי התנהגות עם סיום הלימודים, לא דאגה לאיתור ו/או לטיפול מתאים בתלמידים מסוכנים ולא קיימה עליהם אמצעי השגחה ופיקוח נאותים".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה, כי "המשרד מבצע בדיקה כוללת של הנושא, ויגיש את תשובתו לבית המשפט בהתאם".