שימו לב היכן אתם הולכים. ?תושב נתניה, בן 50, יצא לבלות עם משפחתו במאי 2006 בגן הלאומי גן השלושה, הידוע בכינויו "הסחנה" ונחבל לאחר שנפל על סלע. השבוע הוא הגיש תביעה כנגד רשות הטבע והגנים.

על פי התביעה, צעד האיש על שביל בגן, שהיה לטענתו "רטוב, חלק וסלעי", נתקל בסלע וכתוצאה מכך החליק, נפל ונחבל בכל חלקי גופו. התביעה הוגשה לבית משפט השלום בהרצליה, באמצעות עורך הדין יעקב קורן מנתניה.

בתביעה נטען כי התאונה אירעה בגין רשלנות לכאורה של האחראית על הגן - רשות הטבע והגנים, בין היתר מאחר שהיא "לא סיפקה
הגנה כנגד החלקת ונפילת אדם בגן".

עוד נכתב כי הרשות "לא דאגה לבטיחות הולכי הרגל בשבילי הגן, לא תחזקה כראוי את השבילים, לא דאגה להסרת מכשולים ומפגעים ולא דאגה ליבש, למלא, לישר את שטח השביל".

על פי התביעה, מיד לאחר התאונה פונה התובע באמבולנס לבית החולים "העמק" בעפולה, שם קיבל טיפול רפואי, עבר סידרת בדיקות וצילומים ובמהלכה אובחן כי הוא סובל מפריקה של כתף שמאל.

התובע טופל, קיבל טיפול תרופתי אך המשיך לסבול מכאבים. בדיקות נוספות איבחנו אצל התובע גם שינויים בראש ההומרוס של הכתף, קרע בגיד סופראספינטוס וקרע בגיד הסוב-סקפולריס.

על פי התביעה, מאז התאונה התובע סובל, בין היתר, מחולשה וכאבים ביד שמאל, הגבלה בתנועות הכתף, דלדול שרירים, הגבלה בשימוש והנעה של יד שמאל ובהרמת חפצים.

טרם הוגש כתב הגנה. מרשות הטבע והגנים נמסר: "נגיב לטענות בבית המשפט".