סמים פס. "הולי קאו" בנתניה הוא אחד הפאבים היחידים והמוכרים באזור התעשייה בנתניה. מדובר בפאב שנהגו להעביר בו את זמנם בעיקר צעירים עם אהבה למוזיקה טובה ולאלכוהול זמין.

מה רבה הייתה ההפתעה, כשלפני כארבעה חודשים פשטו שוטרים על בתי שמונה תושבי נתניה, שעבדו ובילו בפאב ועצרו אותם. לאחרונה הוגשו כתבי אישום חמורים נגד הטבח, המאבטח, שני הברמנים, מנהל המשמרת ושלושה לקוחות קבועים בפאב. כתב האישום עוסק בשימוש וסחר בסמים, לכאורה. השבוע החל שלב ההוכחות במשפט של אחד הנאשמים הראשיים בפרשה. אפילו עורכי דינם של הנאשים מסכימים כי מדובר בעבודה מבריקה של שוטרי ימ''ר מרכז. במשך כחצי שנה פעל סוכן סמוי של היחידה בתוך הפאב.

הוא התקבל לעבודה כברמן, הרשים את כולם בכישוריו המקצועיים, שקד על יצירת קשרים חברתיים עם הנאשמים והפך אצלם לבן בית וחבר אמיתי.

"הוא באמת היה ברמן טוב, הבחור הזה", סיפר ל"ידיעות נתניה" אחד המעורבים בפרשה. "הוא התחבר אלינו, הזמין אותנו אליו הביתה, ישבנו אצלו, הבאנו בחורות, אנחנו ממש בילינו יחד.
ממש לא תיארנו לעצמנו שהאדם הזה בא להפליל אותנו".

"נכון, אנחנו אנשים שמעשנים גראס מדי פעם, אבל זה לא הופך אותנו לסוחרי סמים. זה ממש מגוחך לכנות אותנו בכינויים כאלה. הסוכן הזה פשוט כל הזמן חפר לנו שנשיג לו משהו לעשן, הוא ביקש, אז השגנו לו".

הפרשה התפוצצה בדצמבר 2009. כתב האישום החמור ביותר הוגש נגד אחד הלקוחות הקבועים, תושב נתניה בן 28, שהוא גם טבח במקצועו. על פי כתב האישום הוא נהג להגיע לפאב פעם או פעמיים בשבוע והפך לחברו הקרוב של הסוכן המשטרתי.

בכתב האישום נכתב: "ב-10 באוגוסט, בסמוך לשעה שבע בערב התקשר הנאשם לסוכן ושאל אותו כמה אצבעות של חשיש הוא רוצה לקנות. הסוכן ענה לנאשם, כי הוא מעוניין לקנות שתי אצבעות חשיש. הנאשם אמר לסוכן כי זה יעלה לו 400 שקלים".

"בסמוך לשעה שמונה בערב הסוכן הגיע לביתו של הנאשם, שם הוא פגש בחורה. הנאשם ערך היכרות בין הבחורה לסוכן ובסיומו הוציאה מתיקה חתיכת חשיש ומסרה אותה לסוכן".

בבקשה למעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגד החשוד, שהגישה המשטרה לבית משפט, נטען כי החשוד פעיל מאוד בתחום הסחר בסמים, ומהווה מקור הספקה ומקור קשר בין סוחרים ללקוחות.

עוד טענה המשטרה, כי פעילות ממכר הסמים על ידי הנאשם אינה מקרית וחד פעמית, אלא פעילות שוטפת ורווחית, אשר עונה באופן מדויק להגדרה של "חוליות בשרשרת הפצת הסם".

פרקליטתו של הלקוח, עו"ד מיטל יצחקי, אומרת בתגובה: "מרשי הודה, כי לאחר שהסוכן ביקש פעמים רבות להשיג עבורו סמים, עשה כבקשתו, אך התקשה להבין כיצד הפך לחשוד בסחר בסמים בעקבות כך".

בעליו של הפאב אמר בתגובה: "אני לא יודע כלום, זה לא קשור אלי. לא יודע מה את רוצה ממני".

תגובת המשטרה: "כרגע מתנהל משפט בתיק, עד לסיומו המשטרה לא מעוניינת להגיב".

הסיפור המלא מתפרסם בסוף השבוע ב"ידיעות נתניה"