לא מתחשבים בנכים. ועדת התנועה המקומית בנתניה לא אישרה לנכה תושב העיר חניית נכה מול ביתו, רק בגלל שיש לו חנייה פרטית משלו. הבעיה היא שבחנייה שרכש עם הבית, הוא אינו יכול להשתמש, שכן היא אינה מאפשרת הורדת הקלנועית מהרכב.

הכל החל כש-ע', נכה 90 אחוז, קנה דירה ברחוב זאב ליבר בעיר. יחד איתה הוא קיבל חנייה בבניין. כיוון שהחנייה ניצבת בין שתי חניות אחרות הוא אינו יכול להשתמש בה, שכן הוא מתנייד בקלנועית, שמורדת על ידי מעלון שיוצא מצדיו של
הרכב, ודורש רווח גדול יותר מהקיים.

בשל העובדה הזו, פנה ע' לוועדת התנועה המקומית, וביקש שזו תאשר לו חניית נכה בסמוך לביתו. אלא, שבדיון הוועדה שנערך ב-11 בינואר השנה, הוחלט, כאמור, לדחות את בקשתו, בנימוק שיש לו חנייה בחניון ביתו.

ע', שקיבל השבוע את החלטת הוועדה, היה המום. "זו שערורייה", אמר השבוע. "אפילו בעיר, ליד העבודה, אישרו לי חניית נכים".

"למה ליד הבית אני צריך לחנות במרחק של חצי קילומטר עד קילומטר? חיכיתי ארבעה חודשים תמימים לתשובה ואז אומרים לי 'תסתדר עם הוועד'?".

השבוע הגיש ע' ערעור לוועדת התנועה על החלטתה. במקביל פנה אל שכנו, חבר המועצה עופר אורנשטיין, וזה שלח השבוע מכתב ליו"ר ועדת התנועה, אלי דלל, ולמזכיר הוועדה, אבי אלהרר.

ל"ידיעות נתניה" אמר השבוע אורנשטיין: "לא ייתכן מצב שבו ועדת התנועה תתעלם מבקשתו של נכה בשיעור 90 אחוזים, מבלי לערוך סיור בשטח ולעמוד על העובדות, במיוחד לאחר שראש העירייה החליט על מתן עדיפות לנושא הנכים בעיר".

יו"ר ועדת התנועה, סגן ראש העירייה, אלי דלל, מסר בתגובה: "אני מכיר את התושב אישית ומודע לבעיית התנועה שלו. יכול להיות שטעינו ושלא הכל הובא לידיעתנו. הערעור של התושב יידון בוועדה ונבדוק את הנושא שוב לעומק".