לפעמים צריך לחשוב פעמיים לפני שמבטיחים. חבר מועצת העיר נתניה, עופר אורנשטיין, שלח השבוע שאילתה לראש העירייה, מרים פיירברג, בה הוא תוהה מדוע אינה מקיימת את הבטחתה להנהיג חנייה חינם ברחבי העיר.

אורנשטיין מתכוון להציג בישיבת המועצה הקרובה מודעה שפרסמה פיירברג לפני כ-12 שנים, כשהתמודדה לראשונה על ראשות העיר, ובה הבטחה מפורשת להעניק חנייה חינם לתושבי העיר שישלמו את הארנונה.

בכותרת המודעה, מופיעה ההבטחה "חנייה חינם לתושבי העיר". באותיות הקטנות נרשם שהחנייה חינם תינתן לכל מי שיסדיר את תשלומי הארנונה לעירייה. הרעיון היה
להגדיל את הכנסות העירייה מארנונה.

אורנשטיין שואל את פיירברג מדוע לאחר הבטחה זו התנגדה להצעה לסדר שהגיש למועצת העיר להעניק חנייה חינם לתושבי העיר בלבד, ובכך להקל על התושבים ולהחזיר אותם למרכז העיר.

"לא ברור לי מדוע ראש העירייה שינתה את דעתה והיא פועלת בניגוד להבטחותיה לתושבים", אמר השבוע אורנשטיין.

"מטרת העירייה היא להחזיר את המסחר למרכז העיר, אך הנהגת חנייה בתשלום שם מרחיקה את התושבים, שמעדיפים לחנות בחינם באזור התעשייה החדש ולבצע שם את קניותיהם".

"למרות הצהרותיה ודבריה, פיירברג והקואליציה שבראשותה דחו פה אחד את ההצעה שלי לבטל את החנייה בתשלום, לפחות במרכז העיר, וזה נורא תמוה".

פיירברג מסרה בתגובה: "בדיעבד הסתבר שלתת חנייה חינם בכחול-לבן, זה לא חוקי. לכן התחלנו במהלך של ביטול הכחול-לבן".

"אכן ביטלנו בחלקים שלמים של העיר, אך בחלקים אחרים אנשים דרשו שלא נבטל, כי נהגים תפסו חניות במשך ימים שלמים".

"אחר כך החלטנו לבטל תשלומי חנייה מיום חמישי בצהריים עד ראשון בבוקר, וכרגע אני מקדמת מהלך של הנחות לקשישים בחנייה, ואף הנחות לתושבי העיר בכל הנוגע לחנייה בכחול-לבן. את כל ההבטחות שלי קיימתי ואף מעבר לכך".