לסטודנט הישראלי יש שני ימים מאושרים בשנה. האחד הוא היום בו נגמרת שנת הלימודים שלו, והשני - יום הסטודנט כמובן. ביום הזה משתכחים ממנו צרותיו, ביום הזה הוא מרשה לעצמו להרים את העיניים מספרי ולצאת ליום שכולו כיף, בילוי, וחגיגה גדולה.

חודש מאי הוא החודש בו נערכים אירועי יום הסטודנט שחלקם כבר התחילו השבוע וחלקם יתקיימו בסוף החודש, ובמקרה, או שבעצם לא, החליטו שלוש המכללות הגדולות באזור - רופין, נתניה והבינתחומי הרצליה לקיים את יום הסטודנט שלהן באותו יום בדיוק, יום שלישי.

אגודת הסטודנטים של המרכז הבינתחומי הרצליה תערוך גם השנה את יום הסטודנט שלה במרכז של אוריאל רייכמן. האירוע, שזכה השנה לשם המחייב "student rave 2010", יתחיל בשעה 18:00 בהפנינג תכשיטים, אוכל ולאחר מכן מוזיקה עם די.ג'יי איתי גאלו. להקת "siren" תעלה להופיע ב-19:30, ואחריה יופיעו לפי סדר זה: ה"דג-נחש", להקת המחול של הבינתחומי, "אינפקטד משרום" ודי.ג'יי גאלו, שיחזור לעמדה וינגן עד שתיים לפנות בוקר.

יו"ר אגודת הסטודנטים בבינתחומי, ליאור רשף-דרעי: "כולם יודעים שאין כמו האירועים שלנו. הסטודנטים שלנו יודעים לקחת את האירועים האלו למקומות הכי מדהימים שיש. יש כאן אווירה בינלאומית בגלל הסטודנטים מחו"ל שלומדים אצלנו, וכולם מרגישים כאילו שהם בכלל לא נמצאים בארץ, אלא באיזה מסיבת MTV מושקעת".

החבר'ה של מכללת נתניה הלכו השנה על קונספט שונה. יום הסטודנט שלהם ייערך בסימן קרנבל ברזילאי, ויתחיל לפעול כבר החל מהשעה 11:00 בבוקר, בפארק המים של שפיים. טורנירי כדורגל, מסכי ענק, מתחמי אלכוהול ושתייה, רקדניות ותקליטנים מובילים יפתחו את היום, ולקראת הערב תעלה להופיע להקת "Baba Gypsy Craze". לאחריה יופיע קובי פרץ ואז יגיע תורו של "R.I.O", שיגיע במיוחד מחו"ל וישיר את להיטיו המוכרים.

יו"ר האגודה, רועי שחם: "בניגוד לאחרים שמתחילים רק בשעה 18:00 בערב, אצלנו האירוע מתחיל כבר ב-11:00 בבוקר וגם מתקיים בפארק המים, כולל כל האטרקציות הנלוות. ההופעות המיוחדות שלנו, בשילוב של בריכה, שמש ובנות בביקיני והרבה אלכוהול, מדברות בעד עצמן".

אחרונים חביבים הם החבר'ה ממכללת רופין. יום הסטודנט שלהם ייערך במתחם המכללה וישא זו השנה הרביעית ברציפות את השם המחייב "רופסטוק". מופע הפתיחה נשאר כרגע בסוד, אבל לאחריו יופיעו מוש בן ארי, "מרסדס בנד", ברי סחרוף ו"אסטריקס". המקום יעוצב כמתחם שאנטי עם מתקני אקסטרים, בר ענקי, דוכני מזון ואמנות, ויימשך כמעט עד הבוקר.

יו"ר האגודה, צחי שומרוני: "האווירה אצלנו תהיה בסגנון פסטיבל 'וודסטוק' האגדי. אני מבטיח שאצלנו הבנות יסתובבו עם חזיות בלי התירוץ של פארק מים ויזרקו תחתונים לבמה בגלל האווירה מיוחדת".