שקט בבקשה. עיריית נתניה תשלש את כוח האדם ומספר הניידות שמטפלות במטרדי הרעש ברחבי העיר, כך בישר מנכ"ל העירייה החדש, איזי ענבר, לחברי מועצת העיר בישיבה שנערכה בשבוע שעבר.

ענבר הודיע, כי החל מה-20 ביוני תעמיד העירייה ארבעה צוותים של פיקוח עירוני וכן שני צוותים של ניידות משולבות של שוטרים ופקחים לצורך טיפול במטרדי הרעש, וזאת מיד עם תחילת החופש הגדול.

במהלך הישיבה, התנהלו חילופי דברים בין ענבר וראש מינהל התפעול דני שחר לבין חבר המועצה הרצל קרן שמוביל את המאבק בנושא.

קרן דרש שתגבור כוח האדם יתבצע באופן מיידי ולא רק מתחילת החופש הגדול, שכן "מטרדי הרעש קיימים כבר היום ולא רק בחופשת הקיץ", לדבריו. ענבר התחייב לשקול בחיוב את
הפנייה ולפעול למיגור מטרדי הרעש בנחרצות.

עוד טען קרן, כי ניידות שילוב הזרועות הפועלות בשירות העירייה וממומנות על ידה - דהיינו על ידי הציבור, פועלות במרבית הזמן, בשירות המשטרה דווקא.

ראש העירייה, מרים פיירברג, חיזקה את דבריו של קרן וטענה, כי תלונות בנושא הובאו גם לידיעתה. במהלך הדיון דרשה פיירברג משחר לבדוק את הטענות ולפעול לפתרונן המיידי.

יצוין, כי בישיבת מועצת העיר הבאה, אמור להתארח מפקד משטרת נתניה החדש, סנ"צ עמי אשד, לדיון בהיערכות משותפת של משטרת נתניה והעירייה לקראת חודשי הקיץ הקרבים.

ענבר: "צפויה לנו עבודה רבה בכל הקשור להיערכות לחודשי הקיץ, גם מבחינת האירועים המתוכננים וגם מבחינת יציאת תלמידי בתי הספר בעיר לחופשה. יש שיתוף פעולה יוצא מן הכלל בינינו ובין משטרת נתניה ואנו רואים את הדברים עין בעין".

ממשטרת נתניה נמסר בתגובה: "הניידת המשולבת פועלת בעיקר במשימות של איכות חיים ובקביעה של עיריית נתניה באמצעות מינהל התפעול. קיימים מקרים חריגים בהם הניידת מופעלת למשימות אחרות בעיקר שמדובר בסיכון חיי אדם".