ליילה אושר מנתניה היתה בסך הכל בת 25 כשנפטרה על שולחן הניתוחים במחלקת פנימית ג' בבית החולים "ברזילי" באשקלון.

בשבעה בפברואר 2008 היא אושפזה עם חום גבוה, חולשה כללית וכאבי אוזניים. מאחר שסבלה ממחלה נוספת החליט הצוות הרפואי לקחת ביופסיה מריאותיה בהרדמה מלאה בכדי לברר את סיבת החום.

במהלך הבדיקה, הקרויה "ברונכוסקופיה", שנערכה שבעה ימים לאחר שאושפזה, החלה אושר לדמם והרופאים לא הצליחו לייצב את מצבה. כעבור ארבע שעות היא נפטרה.

משפחתה של אושר טוענת שמדובר ברשלנות רפואית, לכאורה. לטענתם, הביופסיה בוצעה ללא נקיטת אמצעי הזהירות הנדרשים. חמור מכך, לטענתם,
אושר הורדמה למרות שלא נתנה למהלך הזה את הסכמתה.

בחוות דעת רפואית קבע מנהל המחלקה הפנימית במרכז הרפואי רבין שבפתח תקווה, ד''ר להב מאיר, כי "הרופאים בברזילי נהגו בפזיזות ובחוסר אחריות בנטלם על עצמם פעולה הכרוכה בסיבוכים בהם לא היו מסוגלים לטפל".

בן זוגה, דארקו יורישיץ', מספר כי בשעה שנסע ברכבת לאשקלון התקשרה אליו אחות מבית החולים וסיפרה כי מצבה של אושר הידרדר. "היא שאלה מה הקירבה שלי לליילה", הוא מספר. "אמרתי לה שאני בן זוגה ושיש לנו ילדה משותפת. היא אמרה לי להגיע דחוף לבית החולים".

עוד בטרם הספיק יורישיץ' להגיע התקשרה אליו האחות בשנית ובישרה לו את הבשורה המרה: רעייתו לעתיד, אהובת חייו, נפטרה.

"אני זוכר שראיתי אותה שוכבת שם ללא רוח חיים", משחזר יורישיץ'. "נפרדתי ממנה אבל אני אפילו לא זוכר את המילים שאמרתי לה. רק חשבתי מה אני אגיד ליסמין (בתם המשותפת - מ.ג), איך אסביר לה שאמא שלה לא תחזור יותר לעולם".

אושר ויורישיץ' הכירו בשנת 2002 באשקלון, התאהבו והחליטו להקים משפחה. כמה שנים קודם לכן הם עלו לישראל עם משפחותיהם מיוגוסלביה. לאחר שיורישיץ' סיים את שירותו הצבאי כלוחם בחיל הרגלים עברו בני הזוג לטבריה. הם שכרו דירה וכעבור חצי שנה נכנסה אושר להיריון.

"זאת היתה התקופה הכי מאושרת בחיי", מספר יורישיץ'. "היינו מאושרים, ציפינו לתינוק ותכננו להתחתן בקרוב. יצאנו לבלות ביחד, ליילה מאוד אהבה את הכינרת, טיילנו על החוף ודיברנו על העתיד".

לאחר הלידה הידרדר מצבה הבריאותי של אושר. הלידה החמירה את מום הלב איתו נולדה. אושר אובחנה כסובלת ממחלה המטולוגית - (מחלת דם) ירידה בספירת כדוריות הדם - והיתה במעקב של המכון ההמטולוגי של בית החולים ברזילי. לאור זאת חזרו בני הזוג להתגורר באשקלון והמשיכו לנהל את חייהם כרגיל.

בשלהי 2007 עבר יורישיץ' אירוע מוחי קשה והפך בין לילה לנכה מאה אחוז. לאור זאת עברה המשפחה לנתניה במטרה שאמו, המתגוררת בעיר, תסייע להם. אושר מצדה המשיכה להגיע פעם בשבועיים לברזילי בכדי לקבל מנות דם. עד שיום אחד היא לא חזרה.

לאחר האסון עברו יורישיץ' ויסמין להתגורר בבית אמו בנתניה. את קירות דירתם הקטנה במרכז העיר מעטרות תמונותיה של אושר. "אנחנו משתדלים לא לדבר עליה, אבל אני לא רוצה שיסמין תשכח את הפנים ואת החיוך שלה", מסביר יורישיץ.

לפני כמה חודשים הגיש יורישיץ', באמצעות עו''ד רינה רחמני רבינוביץ', תביעה אזרחית נגד משרד הבריאות בגין רשלנות רפואית. התביעה הוגשה בבית המשפט המחוזי בחיפה. כעת הוא ממתין לתחילת המשפט, בתקווה שהצדק ייעשה.

בכתב ההגנה שהגיש בית החולים נטען כי הטיפול הרפואי שניתן על ידי הצוות הרפואי היה נכון ומתאים בנסיבות העניין.

מבית החולים ברזילי נמסר בתגובה: "המשפחה מוזמנת להגיע להנהלת בית החולים ולפתוח תיק תלונה במחלקה לפניות הציבור. מפאת חיסיון החולה, אין הנהלת בית החולים דנה בעניינים כאלה בכלי התקשורת".

ממשרד הבריאות לא התקבלה תגובה.