כתב אישום הוגש בבית משפט המחוזי בפתח תקווה ביום חמישי שעבר נגד האחים עידן (24) ועומרי (19) זוארץ, (בניו של דוד זוארץ שהורשע ביוני 2009, בניהול ארגון פשיעה יחד עם אסי אבוטבול), בגין תקיפתו של מרק תבל (31), בנו של לוסיאן אבוטבול ואחיינם של צ'רלי ופליקס אבוטבול. במקביל, הוגש גם כתב אישום נגד שלומי גלאם מנתניה בגין שיבוש הליכי משפט.

על פי כתב האישום, ב-14 במאי, סמוך לשעה שתיים בצהריים, פגשו האחים זוארץ את תבל בחוף הים בנתניה
בסמוך למלון "בלו ביי". בין השלושה החל ויכוח סוער שהתפתח לתגרה. עומרי זוארץ החל לאיים על תבל באמצעות בקבוק וסכין, ולאחר מכן תקף אותו עם אבן בראשו וגרם לתבל פצע מדמם.

תבל, על פי כתב האישום, חדור יצר נקמה חיפש את תוקפו ללא הצלחה, ואז הבחין באחיו הגדול של עומרי, עידן זוארץ על החוף. תבל התקרב אליו והשניים היכו זה את זה, עד שהאנשים שהיו בחוף הפרידו ביניהם.

כשהוא פצוע ומדמם הגיש תבל תלונה נגד האחים זוארץ במשטרה, וכמה שעות מאוחר יותר החליט לסגור חשבון עם תוקפיו. על פי כתב האישום, באותו היום, בסביבות השעה שש בערב הופיע תבל ליד ביתם של האחים זוארץ ברחוב הולנד בעיר.

כמה דקות מאוחר יותר, הגיח עומרי מסמטה קטנה ליד ביתו ורץ לכיוונו של תבל עם אקדח שלוף. זוארץ התקרב לתבל וירה לעברו שלושה כדורים מטווח של מטרים ספורים, כך על פי האישום. זוארץ החטיא ותבל ברח, כאשר שני האחים וחבריהם רודפים אחריו.

עוד על פי כתב האישום, כמה שעות מאוחר יותר עידן זוארץ חזר לביתו על מנת להעלים את הקליעים והתרמילים. בהמשך עצרה אותו המשטרה, בעוד אחיו עומרי נמלט ונתפס על ידי המשטרה כעבור מספר ימים. גם תבל עצמו נעצר באותו היום בחשד לתקיפה.

בדיון הארכת מעצרו של תבל בבית המשפט השלום בפתח תקווה, שהתקיים ארבעה ימים לאחר שנעצר, מתח השופט ביקורת על המשטרה ושיחרר את תבל. "בהתחשב בעובדה שמדובר באדם שהיה קורבן לתקיפה אלימה, אף נפצע במהלכה וכמעט חוסל, והיה עצור במשך ארבעה ימים, אינני מבין על מה ולמה מבקשת המשטרה להאריך את מעצרו ולכן אני מורה לשחרר את החשוד לאלתר ללא תנאי", כתב השופט.

עידן זוארץ שוחרר למעצר בית, בעוד אחיו, עומרי, נותר במעצר עד החלטה אחרת. בא כוחו של גלאם, עו"ד ג'קי סגרון, מסר כי "מדובר בעלילה מופרכת. הפרשה תסתיים בלא כלום". בא כוחו של תבל, עו"ד מירון רוזנטל, מסר: "המשטרה פעלה באופן פזיז ורשלני והוסיפה חטא על פשע שביקשה להשאיר את מרשי במעצר למרות היותו הקורבן".

עו''ד דויד יפתח, המייצג את האחים זוארץ, מסר: "המתלונן הוא בחור בעייתי. לגבי האשמות המיוחסות לעמרי זוארץ, עניין הירי לא היה ולא נברא".

פליקס אבוטבול צילום: מאיר פרטוש