פורנוגרפיה זה עניין של גיאוגרפיה? בני משפחתו של ילד, תלמיד בית ספר יסודי באזור נתניה, נדהמו לשמוע בארוחת ליל שישי שעבר, כשסיפר כיצד הוא צפה בבית הספר במסגרת חוג בסרט, שעל פי התיאורים נשמע כמו סרט עם איפיונים פורנוגרפיים.

"ישבנו אל שולחן השבת", מספרת בת משפחה, "והילד, שהוא עדיין לא בן 10, אמר שיש לו סוד שאסור לו לספר, אבל אנחנו ביקשנו שבכל זאת ישתף אותנו בסוד, ואז הוא סיפר על הסרט". אחת מבנות המשפחה שנכחה בארוחה סיפרה שהילד תיאר אקט מיני בצורה שהביכה את כל הסועדים.

לדבריה הילד סיפר כי צפה בסרט עם עוד שלושה ילדים במסגרת חוג וכי המדריך היה איתם בחדר. בני המשפחה ההמומים שאלו את הילד שאלות על מנת להיות בטוחים שהבינו אותו נכון, כיוון שהוא לומד בבית ספר לחינוך מיוחד. כשראו שהילד דבק בגירסתו התקשרו למשפחה
אחרת שבנה היה אף הוא עד למתרחש בחוג.

"האמא של הילד שצפה בסרט אמרה לנו שבנה סיפר לה שהוא ראה 'זוג מתפשט', אך לא המשיך לראות את הסרט כי ההסעה שלו הגיעה והוא לא רצה לפספס אותה". אחד מבני המשפחה התקשר למחנכת של הילד לספר לה מה קרה, אך לדבריהם היא לא רצתה לדון איתם בנושא.

"היינו נסערים ויצאנו למשטרת נתניה להגיש תלונה", מספרת אחת מבנות המשפחה, מורה במקצועה. "הסברתי להורים כי מחובתי כמחנכת בישראל וכאזרחית שומרת חוק לדווח למשטרה על המקרה הנשמע חריג". במשטרת נתניה שם נרשמה תלונתם נמסר להם כי הקטין יוזמן לחקירה אצל חוקר ילדים ברגע שהדבר יתאפשר.

ביום ראשון הגיעו הורי הילד לשיחה עם מנהל בית הספר שערך בירור בעניין במהלכו הוציא את הקלטת ממכשיר הווידיאו ומסרה לידי המנהל. מאוחר יותר, באותו היום, קיבלו בני המשפחה מכתב סיכום מהמנהל. לדבריו הנושא מטופל באופן רציני וכי דווח עליו למפקחת.

מבדיקה שערך עולה כי זה לא היה במסגרת חוג, וכי המדריך כנראה ישן בשעה ששלושת הילדים נשארו ללא השגחה. קרובת המשפחה מספרת כי מבדיקת המנהל עולה כי הילדים הפעילו על דעת עצמם סרט שלא היה צריך להיות שם.

המנהל כתב כי הוא עצמו צפה בסרט, "ולא מדובר בסרט המכיל פורנוגרפיה, אולם בסרט שלא נבחר בתשומת לב ראויה ואינו מיועד לילדים". לדבריו כנראה הסרט הגיע מגורמים שתרמו ספרים וסרטים וכי הילדים צפו בסרט רק כמה דקות.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "מבדיקת הנושא עולה כי מדובר בשלושה תלמידים ששהו בכיתה ללא השגחה, והפעילו על דעת עצמם סרט שלא היה אמור להיות בכיתה. מדובר בסרט שנתרם לבית הספר ואינו מיועד לילדים, אך לא מדובר בסרט פורנוגרפי".

"לאור המקרה, בית הספר הורה לצוות לוודא, שבבית הספר קיימים רק סרטי הדרכה רשמיים או סרטים שקיבלו אישור מטעם אחראית חוג הסרט בבית הספר ושחדר הווידאו חייב להיות נעול כשאין בו פעיולת. חשוב לציין, כי הנושא יטופל לעומק בהיבט הרגשי, והצוות יעבור תדרוך מקצועי בנושא".

?ממשטרת נתניה נמסר: "אכן התקבלה תלונה הנמצאת כרגע בשלב חקירה".