החוף יקר יותר. ביום ראשון השבוע, גילו להפתעתם המבקרים שמגיעים מחוץ לעיר אל חוף פולג בנתניה, שמעכשיו הם אמורים לשלם 20שקלים כדי להיכנס עם רכבם ולהחנות בחוף הים. תושבי העיר נאלצים לשלם 15 שקלים.

גם בשנה שעברה הכניסה לחוף עם רכב הייתה כרוכה בתשלום, רק שאז המחיר עמד על 10 שקלים למבקר, שאינו מתגורר בנתניה וחמישה שקלים לתושב העיר.

מסתבר שהשינוי בתעריף הוא תוצר של מכרז שפרסמה עיריית נתניה באמצעות החברה הכלכלית להפעלת החוף
שקרקעותיו של ה"חברה לפיתוח קריית נורדאו".

במכרז זכה מפעיל פרטי. ח.ל.ת. היא זו שהשקיעה בפיתוח החוף, והמפעיל הפרטי הוא זה שאמור להתקין מצלמות אבטחה ועוד.

נציגי "חל"ת" הסבירו כי התשלום הוא עבור השירותים כמו הכביש הסלול המוביל לחוף הים, מצלמות האבטחה שיותקנו בחוף בקרוב, והשירותים הציבוריים שנועדו לרווחת המתרחצים.

רק שנכון לימים אלה ממש, הכביש עוד רחוק מלהיות סלול, ובמקום עובדים טרקטורים ודחפורים. ואין מה לדבר בכלל על מצלמות האבטחה שהובטח כי יותקנו במקום.

באזור החוף מתנהלת בנייה מואצת, הכביש צר ומשובש, אבל השומר שעומד בכניסה כבר גובה כספים מהמבקרים, כאילו שמדובר בחוף מדוגם ומושלם.

"זה מאוד מרגיז", אמרו השבוע תושבי השכונה שירדו לחוף. "אנחנו גרים כאן בשכונה, מטרים ספורים מהחוף, ועכשיו אנחנו צריכים לשלם 15 שקלים להיכנס. הבנייה כאן עוד לא הסתיימה, אז לא ברור על מה ולמה גובים מאיתנו כספים בכניסה".

ח.ל.ת בתגובה: "במשך השנים היה החניון ללא השקעות מינימאליות הדרושות לשם הפעלתו. העירייה וח.ל.ת החליטו לשפר את רמת התפעול החניון ולשם כך הוציאה העירייה צו חנייה והחברה הכלכלית השקיעה מעל שני מיליון שקלים ושדרגה את החניון".

"מן הסיבות הנ"ל, עליה במחירי החניה בחניון חוף פולג (באופן שאינם עולים על המחירים המקובלים במקומות אחרים בנתניה ובסביבה) מחויבת במציאות, והיא מקנה לחונים תרומה אמיתית הן באיכות החניה והן בבטיחותה".