ביום שישי שעבר (לפני עשרה ימים) התקבלה במשטרת נתניה תלונה - מנהל בית הספר הממ"ד "מורשת זבולון" בקרית השרון בנתניה - הוכה. בעקבות האירוע החמור, השביתה ביום שני השבוע הנהגת ההורים את הלימודים לשעה אחת, משמונה עד תשע בבוקר כמחאה כנגד האלימות בבית הספר.

המנהל ישי גרטלר הוכה יומיים בלבד לאחר כנס תמיכה בית ספרי בשיתוף הנהגת ההורים בו הכריזו הכל כי הם תומכים בהנהגתו החינוכית, זאת לאחר שביום שני שעבר, הגישה אחת המשפחות תלונה כנגדו במשטרה. גרטלר הוכה, כאמור ביום שישי שעבר בשעות הבוקר על ידי אב לאחד התלמידים. האב הגיע ביחד עם רעייתו לאחר שבנם הושעה מבית הספר בשל התנהגות אלימה כלפי חבריו לכיתה.

האב, כך טוענים עדי ראייה, צעק למנהל, 'מי אתה שתשעה את הילד שלי. אני אהרוג אותך. אני אתאבד עליך', והיכה את המנהל לעיני סגניתו. מיד לאחר מקרה התקיפה, הגיש המנהל תלונה בתחנת משטרת נתניה.

בשיחות פנימיות שנערכו בין מנהל בית הספר לבין ועד ההורים, אמר גרטלר: "אף אלימות כנגדי לא תרתיע אותי מלהילחם על הנחלת הערכים שאנחנו מאמינים בהם לתלמידים. אסור כי מקרים קיצוניים כגון אלה שאירעו פה, יפגעו בילדים הנפלאים שלומדים פה ובמורים שעושים רבות למען חינוך התלמידים".

תזכורת: זה המקרה השני בתוך שנה של הכאת מנהל בית ספר 'מורשת זבולון' בנתניה. בתום שנת הלימודים בשנה שעברה הוכתה לעיני תלמידים והצוות, המנהלת ארנת רוטמן. אחד האבות שהגיע לבית הספר, הפליא בה מכות עד שנזקקה לאישפוז של מספר ימים בבית החולים "לניאדו" בנתניה. רוטמן אמרה אז שחייבים לעשות סוף לאלימות כלפי עובדי הוראה. "אנחנו לא שק איגרוף", אמרה רוטמן והודתה כי בעבר תקף אותו אב את המזכירה, אך בית הספר נמנע מלהתלונן.

צלי זייטמן, דובר הנהגת ההורים: "כולנו זועזענו מתקיפת המנהל. החלטנו להשבית לשעה, במטרה למחות כלפי הורים המגבים התנהגות פסולה של ילדיהם בבית הספר ופוגעים בהתנהלותם האלימה בבית הספר ובחברה בכלל. המהלך שלנו מביע תמיכה ברורה במנהל ובצוות הפועלים למען ערכים שאנו מאמינים בהם. לא נתפשר גם אם יהיה מי שירים גבה בקרב ההורים. גם ברור לנו שלא נוח להשבית, אך מבחינתנו, כולנו צריכים לדבר בבית: אלימות לא תיכנס לבית הספר".

הסלוגן שהוביל את מחאת ההורים ונתלה על גדר בית הספר היה "אלימות - לא המורשת שלנו". מי שהיה עד השנה יו"ר הנהגת ההורים בבית הספר, יאיר דוקוב, החזיק בידיו את השלט "מאלימות אפשר למות". חבר מועצת העיר, סיימון מונק, הצטרף אף הוא למחאת ההורים.

מעיריית נתניה נמסר: "מינהל החינוך פועל בשיתוף פעולה מלא עם ועד ביה"ס, יוזם ונוקט במשותף בתוכניות לשיפור האקלים הבית ספרי".

שמחה שמואל, יו"ר ארגון המנהלים הארצי של בתי הספר הממ"ד, מנהלת בית הספר הממ"ד 'ישורון' בנתניה, אמרה: "אין ספק שצריך לקבוע כללים בהתנהלות הורים מול עובדי הוראה והטיפול צריך להיות רב תחומי. ההורים צריכים להבין שסמכות הורית ומורית חד הם ותלמיד שאינו מכבד את מורו ורבו, ילדיו לא יכבדוהו. אנו נותנים גיבוי מלא למנהל. גם השבתת לימודים לשעה היא בהחלט על דעתנו".

ממשרד החינוך נמסר: "אנו מגנים ומוקיעים את האירוע. בעקבות האירוע, מנהל בית הספר הגיש תלונה במשטרה. הנהלת בית הספר נערכת להסברה חינוכית בנושא אלימות. יש לציין, כי מפקח בית הספר מעורב באירוע. המשרד והנהלת בית הספר ממתינים לתוצאות חקירת המשטרה".

ד"ר אביטל לאופר, מ"מ ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך, הורה לתלמיד בבית הספר: "שנים רבות טואטא נושא האלימות בבית הספר. אני מאוד שמחה על כך שהורים מבינים היום כי לטובת ילדיהם לשתף פעולה עם המערכת. פעולת המחאה ביום שני באה להגיד להורים אלימים: 'נגמרו זמנים אלה'".

מפקד תחנת משטרת נתניה, עמי אשד מסר: "האב איים על מנהל בית הספר ותקף אותו. יחד עם זאת ראינו את העניין בחומרה. כחלק ממדיניות משטרת נתניה המכוונת לאפס סובלנות כלפי עובדי ציבור הוחלט לפתוח בחקירה. האב נעצר, הוגש נגדו כתב אישום ובהליך מהיר הוא שוחרר למעצר בית שכולל אזיק אלקטרוני".