כמעט אסון הסתיים בפשרה. עיריית נתניה ומשרד החינוך ישלמו לתלמיד בית הספר הממ"ד "תחכמוני", שנפצע מקריסת תקרה בחדר המחשבים שבבית הספר לפני חמש שנים, 60 אלף שקל. כך נקבע בהסכם פשרה שהושג לאחרונה בין הצדדים וקיבל תוקף של פסק דין בבית המשפט.

התלמיד היה בן 11 כשאירע המקרה. במאי 2005, במהלך שיעור בכיתת המחשבים בבית הספר קרסה לפתע, כאמור, תקרת הכיתה.

הילד נפגע במקומות שונים בגופו, בעיקר בראש ואיבד את הכרתו. בנוסף הוא שבר את אחת משיניו ונחבל ברגל, במתניים, בידיים ובכתפיים. לאחר התאונה פונה התלמיד על ידי אמו
לקופת חולים ומשם הובהל לבית החולים "לניאדו" בנתניה.

בבית החולים הוא אושפז במשך ארבעה ימים לקבלת טיפול רפואי, עבר סדרת בדיקות וצילומים ואובחן כי הוא סובל בעיקר מחבלת ראש מלווה באבדן הכרה, סחרחורות, בחילות והקאות.

לאחר שחרורו מבית החולים המשיך הילד לחוש ברע והובהל מדי פעם לבית החולים לילדים "שניידר" שם עבר בדיקות ואבחונים.

גם חזרתו לבית הספר לאחר היעדרות ארוכה לא הייתה קלה והוא המשיך להיעדר לסירוגין. פעמים רבות נאלץ להפסיק את יום הלימודים והוריו הוזעקו לאסוף אותו מבית הספר.

מאז התאונה סובל התובע מחולשה בידיים ובגוף, כאבים בגב, בכתפיים ובמותניים, כאבי ראש, סחרחורות, טשטוש בעיניים, צפצופים ורעש באוזניים, סיוטים, נטייה להיבהל מרעשים ועוד.

עורכי הדין ענת קאופמן ואמיר לוי מנתניה תבעו בשמו של הקטין את עיריית נתניה ואת משרד החינוך בבית משפט השלום בנתניה על הפרת חוק התכנון והבניה ועל הפרת חוק הבטיחות במקומות ציבוריים.

בכתב ההגנה השיב משרד החינוך כי האחריות בגין האירוע ""רובצת לפתחה של עיריית נתניה שהיא הבעלים של מבנה בית הספר והיא האחראית על תקינותו ובטיחותו".

עיריית נתניה גלגלה בכתב ההגנה את האחריות לפתחו של משרד החינוך שכן "הוא או מי מטעמו היה אחראי או בעל השליטה בפועל על בית הספר הנדון ועל התווית התוויות מדיניות הבטיחות והפיקוח על מבני בתי ספר".

העירייה גם השיבה בכתב ההגנה כי "לא הוכח קשר סיבתי בין הפגיעות המוכחשות לבין אירוע התאונה". הנתבעות והתובע הגיעו כאמור להסכם פשרה בו יפוצה התלמיד על ידי הנתבעות ב-60 אלף שקל.