בית החולים "לניאדו" בנתניה ישלם במסגרת הסכם פשרה לילדה בת שמונה מהעיר פיצוי כספי בגובה 420 אלף שקל. הקטינה טענה בכתב התביעה שהגישה לבית משפט השלום בירושלים באמצעות עורך הדין יהודה אדרי כי נפגעה במהלך לידתה בבית החולים בידה הימנית.

עוד עולה, כי האם ילדה בלידה רגילה תוך כדי החלפת משמרת המיילדות בזמן הלידה. "הראש של התובעת כבר היה בחוץ וזאת, בזמן העברת משמרת המיילדות, כאשר לא הייתה אף מיילדת בחדר הלידה אותה עת", נטען בכתב התביעה. "רק כאשר צעקה האם מכאבים בעקבות הצירים, נכנסה מיילדת אחרת בריצה וראתה את ראש התובעת בחוץ, כך ממש החלה למשוך באלימות ובחוזקה את התובעת על מנת להוציאה.

"יודגש כי רק בסיום תהליך הלידה ולאחריו הגיעה רופאה אשר לא נכחה בשלב הלידה עצמה. לאחר הלידה הניחו את התובעת על המשקל כאשר ידה הימנית כחולה וזרוקה. הרופאה אמרה בקול רם 'למה עשיתם אותה משותקת?!'". בבדיקת אורתופד נקבע, כי "לאור קושי בהוצאת הכתפיים, הנזק לגפה הימנית העליונה של התובעת, הינו שיתוק על שם 'ארב' שמשמעותו שיתוק קל".

בית החולים, כך כתב התביעה, "התרשל בכך שקיים החלפת משמרות בזמן לידת התובעת, כאשר האם נותרה ללא כל מיילדת לצידה כשראשו של הילוד החל לצאת. בזמן שמהלך לידה תקין היה צריך להיות מלווה בפיקוח צמוד ומתמיד של צוות למקרה של צורך לקבל החלטות מהירות ובחירה בין אופציות רפואיות שונות".

התובעת נבדקה על ידי ד"ר ג. לאנה, מומחה לכירורגיה אורתופדית שקבע לה 20 אחוזי נכות לפי תקנות הביטוח הלאומי.
עוד עולה מכתב התביעה, כי מומחה קבע שהיה בתהליך הרפואי "סטייה רפואית". עוד נכתב כי "עת הבינה התובעת, כי הינה סובלת מיד ימין פגועה, החלה לפתח רגשי נחיתות וביישנות והכל לנוכח הטיפול הרשלני בה בבית החולים. התובעת מתקשה לתפקד עם גפה עליונה ימנית, עקב כך משתמשת בעיקר ביד שמאל לכל פעילות במשך היום".

בכתב ההגנה הכחיש בית החולים את כל ההאשמות נגדו וטען, כי "פעל כראוי ועשה בנסיבות העניין את עבודתו". שני הצדדים הגיעו להסכם פשרה על פיו בית החולים יפצה את התובעת הקטינה ב-420 אלף שקל.