מכרסמים באיכות החיים. תארו לכם הליכה בשעות הערב המאוחרות לאורך הרחוב בו אתם גרים, כשמעל ראשכם חגים עשרות עטלפים ובין רגליכם מסתובבים שלל חולדות ושאר מכרסמים.

התיאור הזה אינו שייך לשום יצירה של היצ'קוק, אלא לשיגרת חייהם של תושבי רחוב שדרות בנימין בנתניה. "מגפת העטלפים ברחוב היא מגיפה אותה אנו מכירים כבר שנים רבות", מספרת חוה, תושבת הרחוב.

"לאורך השנים צלצלנו אין ספור פעמים אל המוקד העירוני בבקשה שיטפלו במטרד הזה. אני חושב שגם נעשו מספר ניסיונות לטפל בכך, אבל בשורה התחתונה העטלפים עדיין כאן
ונראה כאילו הם רק הולכים ומתרבים".

מגיפת העטלפים אותה מתארת חוה עלולה לעתים להפוך לסיוט של ממש. "קרה שהלכתי ברחוב עם בתי וכמה עטלפים שהתעופפו נמוך נגעו בנו, זאת הייתה תחושה מזוויעה וטראומטית גם עבורי וגם עבור בתי", היא מספרת.

בשל המדרכות הצרות בהם שתולים עצים המהווים יעד אטרקטיבי עבור העטלפים, בוחרים לא פעם תושבי הרחוב ללכת על הכביש, וזאת על מנת להימנע ממפגשים לא רצויים.

"הבנייה של המדרכות שעליהן יש עצים ושיחים לא מותירה לנו ברירה ואנו הולכים על הכבישים מרוב פחד", היא אומרת, "הבעיה היא שזו סכנה של ממש ללכת על הכביש, בעיקר בשעות החשוכות של היממה".

אלא, שכאמור תושבי הרחוב אינם מותקפים רק מהאוויר כי אם גם מהקרקע, שם לטענתם ישנה בתקופה האחרונה עלייה של ממש בכמות המכרסמים הנמצאים בסביבת מגוריהם.

"אולי זה בגלל החום הכבד במיוחד או לא יודע מאיזו סיבה, אבל יש לא מעט חולדות ועכברים באזור פחי הזבל וברחוב", מספר יצחק המתגורר במקום.

"הם מגיעים אל פחי הזבל, מכרסמים פסולת ויש תחושה כאילו הם כל הזמן מסתובבים בין הרגליים. בהתחלה ראיתי עכבר אחד, חשבתי אולי טעה בדרך, אלא שפתאום אתה רואה יותר ויותר ומבין שיש בעיה של ממש".

יצחק פנה למוקד העירוני, אלא ששם טענו כי האזור עבר הדברה. "המוקדנית אמרה, כי למיטב ידיעתה נערכה הדברה במקום, אז או שהיא סתם היא אמרה לי את זה, או שמדובר בהדברה לא טובה בכלל כי בפועל המכרסמים עדיין כאן".

מעיריית נתניה נמסר: "בעקבות פניית העיתון יצא למקום המדביר העירוני".