לא מספקים את הצרכים. לא קל להיות בעלים של כלב בנתניה. הכניסה אל חופי העיר עם בעלי חיים שאינם קשורים, אסורה, וישנו רק פארק כלבים אחד, אך אם לא אספתם את צרכיו של הכלב, תיאלצו לשלם בלב כבד קנס בסך 660 שקלים.

עיריית נתניה, כמו ערים רבות אחרות, ניסו להפוך את פינוי גללי הכלב לאקט פשוט יותר, ופיזרו לאורכה ולרוחבה של העיר עשרות מתקני אשפה בהם ניתן למצוא שקיות פלסטיק לאיסוף הגללים - ממוקמים בפארקים ובגנים הציבוריים.

"כשראיתי שמתקינים את הפחונים המיוחדים האלו, זה שימח אותנו", מספרת לאה תושבת העיר. "זה דבר שנהוג בערים אחרות ושמחתי לאת זה כאן. בצורה הזאת ניתן לשמור
על הגנים והפארקים נקיים ולהימנע מקנס".

אך הסידור החדש לא החזיק מעמד, וזמן קצר לאחר שהוקמו הפחונים המיוחדים, הפסיקה העירייה למלא אותם בשקיות איסוף.

"לא עבר הרבה זמן ובאחד הטיולים שעשיתי עם הכלב, ניגשתי אל הפח על מנת להוציא שקית איסוף, אך להפתעתי לא היה שם כלום. זה היה ממש מרגיז. עד שעשו משהו, כבר מוותרים עליו?", שואלת לאה.

החשש הגדול של בעלי הכלבים כעת הוא מקבלת קנסות מפקחי העירייה על אי איסוף צואת הכלבים. "ברגע שיגיע פקח ויתפוס אותי על חם, לא ישנה לו כלום, הוא ייתן קנס של 660 שקלים ולי לא יהיה מה לעשות בעניין, זה ממש מרתיח".

על מנת לבדוק מה באמת ניתן לעשות בעניין פנינו אל המוקד העירוני וסיפרנו להם כי כלבנו האהוב, בזה הרגע עשה את צרכיו בשטח ציבורי, ושאלנו את המוקדנית החביבה כיצד עלינו לאסוף את גלליו.

המוקדנית בעירייה, הפלא ופלא, לא ידעה כלל על קיומם של המתקנים המיוחדים שהיו אמורים להיות מצוידים בשקיות, ואף בדקה את הנושא עם חברתה ולאחר התייעצות בין השתיים נשאלתי: "יש דבר כזה?! אתה בטוח שמדובר בנתניה?".

לאחר עוד מספר שניות של בדיקה, חזרה אליי המוקדנית ואמרה: "טוב, אני אברר את הנושא ואעביר אותו לטיפול. נכון לעכשיו אף אחד מהעירייה לא יבוא אליך להביא לך שקית ניילון, אז תמצא שם משהו ותאלתר, תפתח את הדמיון", המליצה המוקדנית.

?מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "בקרוב יותקנו עשרה פחונים חדשים ברחבי העיר ואף הוזמנו עשרת אלפים שקיות איסוף שישמשו את התושבים. הפחים ברחבי בעיר בהם אין ניילונים ייבדקו וימולאו בהקדם".