?הורים מבית הספר היסודי תל"י אוסישקין בנתניה מאיימים להוציא את ילדיהם מבית הספר לאחר שלא נמצא לו מנהל מחודש אוקטובר 2009, אז פרשה מנהלת בית הספר מעבודתה בשל מחלה.

ההורים שקיבלו בכאב את הודעת המנהלת על פרישתה תמכו בממלא מקומה, סגנה ויד ימינה, שהוא על פי עדותם "נכס צאן וברזל לבית הספר".

יחד עם זאת הם הופתעו כשהתברר בישיבה עם הנהגת ההורים בסוף החודש שעבר כי לא מונה מנהל לשנת הלימודים הקרובה וכי הסגן ימשיך
לאחוז כדבריהם "במספר רב של כובעים".

כשהבינו מברורים שערכו שלא נמצא מנהל לבית הספר וכי מה שהיה הוא שיהיה, הם טענו ל"התפרקות בית הספר מהיבטים שונים" והחליטו לא לעבור לסדר היום בשתיקה.

בצר להם פנו ההורים לסמדר סגל, יו"ר ועד ההורים העירוני בנתניה שהזדרזה לעמוד לימינם בפנייתה מהירה למשרד החינוך. בנוסף, העבירו ההורים מכתב לממונה על החינוך בעיריית נתניה ד"ר אביטל לאופר.

במכתבם תארו ההורים כי הסגן שימש בתפקידים רבים לצד ניהול וסגנות. "עם כל המאמצים וההשתדלות שלו הוא אינו יכול לשמש בכל כך הרבה כובעים, זה בא על חשבון התלמידים וגם על חשבון בריאותו", כתבו ההורים.

בית הספר 'אוסישקין' הנו בית ספר אזורי והאוכלוסייה הסובבת אותו נחשבת ברובה לחלשה. כששמעו ההורים כי המפקחת על בית הספר, שולי רותם, לא תטפל בנושא לפני תחילת חודש אוגוסט השנה, הם כעסו.

לדבריהם "מיוי מנהל אינו דבר של מה בכך, דורש מכרז וראיונות והופתענו להבין שאין כוונה למנות מנהל ושבכלל לא מתייחסים אלינו".

את מכתבם לד"ר לאופר סיכמו ההורים בהצהרת כוונות: "קומץ קטן של תלמידים מגיעים לבית הספר אוסישקין ממשפחות סוציו-אקונומיות גבוהות, שלא תרשומנה את ילדיהם לבית הספר לאור חוסר ההתחשבות".

יו"ר ועד ההורים העירוני, סמדר סגל, מסרה כי פנתה אף למנהלת מחוז מרכז, סולי נתן, בנושא אך ללא הצלחה יתרה.

?ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי "המפקחת מיודעת ומטפלת בנושא כולל עניין ניהול בית הספר. ההורים פנו השבוע למחוז ותשובה תועבר אליהם ישירות בהתאם".