חגי אורון ושלושת חבריו בסך הכל רצו לקנות מכשירי טלוויזיה פלזמה חדשים, כדי לצפות בהם במשחקי המונדיאל. מכיוון שמדובר בחבר'ה צעירים, שהשתחררו לא מזמן מהצבא, הם שמחו על ההזדמנות לרכוש את הפלזמות בזול, דרך מכר של חבר. הצעירים, לא תיארו לעצמם שייפלו קורבן לתרגיל "עוקץ" מתוחכם ויישארו חסרי אונים מול האדם ש'עקץ' אותם לאחר שהמשטרה סגרה את התיק, בתוך 48 שעות בטענה כי "אין בו עניין לציבור".

שלושה שבועות עברו מאז שחגי אורון, תושב כפר ידידיה, בן 25, הגיש תלונה למשטרת נתניה נגד תושב העיר על כך ש"עבד עליו" והוציא ממנו ומחבריו במרמה קרוב ל-7,000 שקלים.

"הכל התחיל משיחה עם חבר טוב שלי", סיפר אורון. "הוא סיפר לי שבא אליו לקוח, שביקש ממנו הנחה על עיסקת אלומיניום. בגלל שהלקוח היה ממש במצוקה, החבר שלי ריחם עליו ונתן לו הנחה. ואז כביכול בתמורה, הציע לו אותו אדם להשיג פלזמות במחירים זולים, שנתפסו במכס.

"החבר שלי התקשר אליי ואני כמובן נדלקתי על הרעיון. הוא הציע לנו לקנות 4 פלזמות ב-6,820 שקלים. התקשרתי לעוד שלושה חברים שלי, וגם הם נדלקו על הרעיון וביקשו להצטרף לעיסקה. לקחתי את הטלפון של הבחור, דיברתי איתו והוא סיפר על חבר שלו שיש לו מחסן מלא בפלזמות מהמכס. הסיפור שלו נראה לי אמין. נפגשנו, דיברנו סגרנו על המחיר. אחרי זה שוב נפגשנו ונתתי לו את הכסף שאספנו כולנו".

ביום ראשון לפני כחודש המתינו אורן וחבריו בדריכות לשיחת טלפון, שתבשר להם על הגעת הפלזמות. "בהתחלה קבענו לשתיים בצהריים. הבחור היה אמור להגיע עם המכשירים", שיחזר אורון. "בשתיים הוא התקשר ואמר שיגיע בארבע. בארבע הוא התקשר ואמר לנו שיגיע רק בערב ואז התחלנו לחשוד. חיכינו עד 12 בלילה, עד שהוא סגר את הטלפון שלו ולא ענה לטלפונים שלנו. יום למחרת, הבחור התקשר וסיפר שהמשטרה עצרה את המשאית עם הפלזמות והחרימה את כל המכשירים".

במשך שבועיים ניסו הצעירים לתפוס את הצעיר שרימה והונה אותם. הם כבר מזמן ויתרו על הפלזמות ורק רצו לקבל בחזרה את כספם. כעבור שבועיים ב-20 ביוני, הגיש אורון תלונה במשטרת נתניה.

"נתתי להם את כל הפרטים על הבחור הזה", סיפר אורון. "השגתי את שמו המלא, את הכתובת שלו ואת מספר תעודת הזהות שלו. תיארתי בפני החוקרים בפרטי פרטים את המראה שלו והבאתי להם אפילו את התמונה שלו, שהצלחתי לצלם בסלולרי שלי. הם רשמו את הכל ופתחו לו תיק. ואז אחד החוקרים אמר לי שהבחור הזה מוכר היטב למשטרת נתניה, למעשה הוא היעד של משטרה מזה תקופה ארוכה".

החוקרים הבטיחו לאורן: "מדובר באדם שמוכר לנו מתחום של עבירות רכוש, לכן הטיפול יהיה מהיר", כך לעדותו, והוא נתבקש ליצור קשר עם תחנת המשטרה כעבור יומיים. יומיים לאחר הגשת התלונה אורון התקשר למשטרה כדי להתעדכן בדבר החקירה, ואז נודע לו לתדהמתו שהתלונה נסגרה בטענה של "חוסר עניין לציבור".

מישל טויטו, איש משטרה לשעבר, ואביו של אחד הצעירים, ששמע על ההחלטה על סגירת התיק במשטרה, רתח. "אמרתי לחגי שיגיש תלונה נוספת בתחנה ואם זה לא יעזור, נשלח מכתב למפקד תחנת נתניה.

"אני הייתי בעצמי שוטר וגם התנדבתי 15 שנה במשטרה וזה פשוט לא יכול להיות שהם סגרו את התיק תוך 48 שעות. מצד אחד המשטרה מעודדת את האזרחים ומבקשת מהם להתלונן ולא לפחד, מצד שני הם לא עושים שום דבר. אני יודע שעל פי הנחיות של המשטרה אסור ככה סתם לסגור תלונה של אזרח. חייבים לעבור לפחות שלושה חודשים. ורק אחרי זה המתלונן מקבל מכתב הביתה עם הסבר למה תלונתו נסגרה".

תגובת משטרת מרחב השרון: "במידה והאזרח חש כי ברצונו להלין בנוגע לאופן הטיפול בעניינו עליו לפנות לקצין המוסמך בתחנה. בנוגע לאופן הטיפול בתלונה שהוגשה הרי שהוא מצוי בחוק סדר הדין הפלילי".