מי מאיתנו לא מכיר את התחושה, הכל כך לא נעימה של קבלת דו"ח חנייה? אתה בדרכך לרכב, מכין את המפתחות, מרים את הראש, ומופתע לגלות כי על שימשת המכונית מחכה לך דו"ח בגין חנייה שלא כחוק. הקנס: כמה מאות שקלים.

גם חבר מועצת העיר נתניה, עופר אורנשטיין, מכיר את התחושה הלא נעימה, אך בעוד שרוב הציבור ייגש וישלם, החליט אורנשטיין, אביר הלחימה בנושא החנייה בעיר, לנסות להתחמק, וטען כי הדו"ח שקיבל היה שגוי, וכי ברצונו להישפט.

הסיבה בגינה קיבל אורנשטיין את הדו"ח המדובר, היא חנייה בניגוד לתמרור האוסר על חנייה, שהתרחשה באזור הרכבת בעיר בדצמבר 2006.

התיק התנהל בבית המשפט כבר משנת 2007, כשאורנשטיין חוזר וטוען, כי במקום החנייה בו קיבל דו"ח לא היה מוצב תמרור, באותה עת בה נעשתה העבירה. לדבריו התמרור הופל בטרם חנייתו במקום, אולם בית המשפט
קבע כי זו השערה מצד אורנשטיין ותו לא.

לאחר סבב דיונים ממושכים, הגיע בית הדין בשבוע שעבר לידי החלטה וקבע כי הוא נותן אמון מלא בעדות המפקח העירוני אשר נקרא להעיד בפניו.

לגבי עדותו של אורנשטיין, נזף בית המשפט באחרון וקבע: "ניכר היה כי הנאשם מנסה להרחיק עצמו מאחריותו לביצוע העבירה... 'לגמד' אחריותו ולמזערה, והכל בניסיון להתחמק מאחריות".

בית המשפט לא הסתפק בנזיפה באורנשטיין ואף גזר עליו קנס נוסף בסך 50 שקלים. גם ניסיונותיו של אורנשטיין להציג כראיה פרוטוקול מישיבת מועצת העיר מחודש מרס השנה, במטרה להראות כי התמרור אכן הופל, נדחו על ידי בית המשפט מטעמי חוסר עניין.

"מדובר באירוניה לשמה", אומר גורם בעירייה שהתקשה מלהסתיר את שביעות רצונו לנוכח גזר הדין שהוטל על אורנשטיין. "אורנשטיין נלחם בנושאי החנייה בעיר, ובסוף לא רק שטענותיו לא התקבלו, אלא הוא גם קיבל קנס ונזיפה מבית המשפט.

"מעניין אותי לראות אם כעת לאחר שספג את המבוכה הזאת הוא ימשיך במאבקים או יצנן ולו במקצת, את ההתלהבות שלו".

אורנשטיין מסר: "גם השופטת היא בן אדם, ובני אדם טועים. עיריית נתניה עושה פשע שהיא נותנת קנסות לתושבים ברכבת על מקומות שבו התמרור לא מסומן כמו שצריך".

"אני המלצתי לתושבים ללכת לבית המשפט ולהילחם ועשיתי זאת בעצמי במשך ארבע שנים למרות שהקנס עמד בסך הכל על 250 שקלים, זאת מכיוון שאינני מוכן לקבל את חוסר הצדק של עיריית נתניה".