אם זה לא היה קורה באמת, זה היה יכול להצחיק: פסולת בניין של מבנה משטרת נתניה הישן הועברה לאחרונה לאתר פסולת פיראטי בשטח עיריית נתניה.

מזה שנתיים עומד מבנה המשטרה הישן ברחוב רזיאל בנתניה בשיממונו. לאחר שמשטרת נתניה עברה למשכנה החדש, הפך המבנה הישן מוקד למגורי הומלסים ולמעשני סמים. המקום אמנם נסגר כהלכה, אך תמיד היו
כאלה שפרצו אליו ועשו בהיחבא את מה שעשו.

הקרקע והמבנה שייכים לעיריית נתניה ולעירייה לא היה מה לעשות במבנה הישן והמוזנח. לא ניתן היה להשכירו או להפכו למקום פעילות סביר, שכן ההשקעה בו הייתה בלתי כדאית.

עם הזמן קיבלה העירייה החלטה לפרק את הבניין ולנקות את השטח, אלא שסביר להניח שגם בעירייה לא חשבו שהפסולת תישאר אצלה, ועוד באתר פיראטי שהוצא לו צו סגירה, שהיא עצמה מנהלת כנגדו הליכים משפטיים לאורך זמן ושהמשרד להגנת הסביבה כבר מנסה לסגור, לא מאתמול.

תושבי העיר הופתעו לגלות כי פירוק המבנה נעשה לא על ידי פיצוץ מבוקר או על ידי פיקוד העורף בתיאום עם העירייה, אלא באופן ידני. מי שהיו עקשנים במיוחד, התעניינו אצל הפועלים לאן הם מעבירים את הפסולת וכשהסתבר להם כי זו תועבר לאתר מקומי המוכר כפיראטי, התקשרו למשרד להגנת הסביבה.

המשרד מסתבר, הפנה לעיריית נתניה מכתב מחאה. אנחנו הרי מנסים לסגור את האתר, הזכירו לעירייה, אז איך קרה שהפסולת שלכם הגיעה אליו, בעקבות מכרז שחתמתם עם קבלן לפירוק המבנה?

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר בתגובה: "בעקבות מידע שהתקבל במשרדנו אודות פינוי הריסות מבנה המשטרה הישן בנתניה לאתר פסולת שאינו מוסדר, פנינו לעיריית נתניה בדרישה לעצירת העברת הפסולת לאתר זה והעברתה לאתר מוסדר. עיריית נתניה פעלה בהתאם והורתה לקבלן המבצע לשנות את יעד הפינוי לאתר מורשה".

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "פירוק מבנה המשטרה נעשה על ידי העירייה. עבודות ההריסה והפינוי הינן בשלבי סיום ואנו נערכים להקים במקום מגרש חנייה לשירות הציבור.

"האחראי על העברת הפסולת הינו הקבלן המבצע והוא נדרש לוודא שמתקיימים כל התנאים המיוחדים בהיתר הבנייה, לרבות הוראות בגין פינוי פסולת בניין לאתר מורשה והצגת קבלה חתומה על סילוק האשפה לאתר מורשה".