אירועי הקיץ של ערוץ 24 המשודרים בשידור חי מכיכר העצמאות בנתניה, הביאו עימם פרסום חיובי לעיר ושלל אמנים אשר מופיעים בבמה המרכזית, אך נראה שלתושבי הרחובות הסמוכים לכיכר העצמאות, הפכו האירועים לנטל.

לאורך השנים שאנו מתגוררים כאן, מעולם לא נתקלנו בסיטואציה כזו. אופי האירועים בקיץ הנוכחי הפך למטרד של ממש", אומרת אילנה ברק, המתגוררת ברחוב דוד המלך הסמוך לאולפן.

ברק מסבירה, כי בעקבות אירועי הערוץ, צעירים רוכשים אלכוהול ושותים אותו בחצרות הבניינים הסמוכים לכיכר העצמאות. "בכל פעם שישנה הופעה, אנו מגלים לא מעט בני נוער שכורים לפני ההופעות. הם מסתתרים בחצרות כדי להתחבא מהמשטרה. זה הפך להרגל של ממש".

התופעה החדשה, מסבירה ברק, גורמת למפגע עבור תושבי הרחוב. "מדובר בחבר'ה צעירים ושתויים, הם עושים המון רעש ואנחנו השכנים פוחדים לרדת למטה מתוך חשש שזה יוביל לעימות לא רצוי".

מתוך רצון שלא להיגרר לעימות עם בני הנוער, פונים הדיירים פעם אחר פעם למוקד העירוני, אלא שלטענתם המוקד רחוק מלעזור. נקודה נוספת העולה מטענות התושבים נוגעת לפקקי התנועה הנוצרים לאורך הרחוב בשל הקהל הסקרן. "ממתי שהוקם האולפן, התנועה ברחוב איטית ביותר. המצב הוא פשוט בלתי נסבל", אומר אלי מורג, המתגורר גם כן בסמוך לכיכר.

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "הנושא ייבדק ויטופל".