ביום שני בשבוע שעבר, סיים גן "אמונה" לגיל הרך בשכונת ותיקים בנתניה, את פעילותו עד לתחילת חודש ספטמבר. אך מסתבר שעבור אחד הילדים הלומדים בגן, החופש הגדול התחיל כבר בחודש יולי.

הילד, רק בן שלוש וחצי, הורחק מהגן לטענת אמו רק כי דחף ילדה אחרת מהמגלשה במהלך משחק בחצר. מאז מקרה הדחיפה לכאורה לא הורשה הילד לשוב לגן. אמו של הילד זועמת: "כבר חודשים שהצוות ניסה לגרום לי לעזוב את הגן".

"הבן שלי נמצא בגן 'אמונה' כבר שנה שלישית ברציפות", מספרת אמו של הילד. "לפני כמה חודשים, הגננת הזמינה אותי לשיחה ואמרה שהילד שלי משתולל יותר מהרגיל ושלחה אותי לעשות לו אבחון. עשיתי מה שאמרו לי, לקחתי אותו לאבחון, ונאמר לי שהוא בריא לחלוטין ורק קצת היפראקטיבי, קיבלתי המלצה מהרופא לתת לו אומגה שלוש".
הילד שב לגן, אך אמו מספרת כי היא הרגישה שצוות הגן מתייחס לילד בחוסר סבלנות.

"הרגשתי שהגננות מנסות לגרום לי לקחת את הילד ולעזוב את הגן", סיפרה האם. "הן התחילו להקשות עלי בכל מיני דרכים. למשל, הייתי חייבת להביא אותו כל בוקר בשעה שמונה בבוקר בדיוק, בזמן שהילדים האחרים יכלו לבוא קצת לפני או אחרי ואף אחד לא עשה מזה עניין. זה הלך והחמיר, עד שב-17 ביוני קיבלתי שיחת טלפון מהגן ואמרו שאני צריכה לבוא ולקחת את הילד בדחיפות. הבן הגדול שלי היה מאושפז בבית חולים והייתי איתו כשקיבלתי את השיחה מהגן.

"זה היה בשעות הצהריים. הגננת הייתה מאוד נסערת והיא סיפרה לי שהבן שלי דחף ילדה מהמגלשה. כמובן שמאוד נלחצתי מזה ושאלתי האם הכול בסדר עם הילדה וגם עם הבן שלי, והגננת ענתה לי, שהכול בסדר ואף אחד לא נפצע.

"ניסיתי להסביר שכרגע אני לא יכולה להגיע לגן כי אני בבית חולים עם הבן הגדול, אבל הגננת לא ממש הקשיבה, היא התעקשה שאעזוב את הכול ואגיע מיד. כשהגעתי המנהלת התעקשה שאני והבן שלי נבקש סליחה. התווכחנו ובסופו של דבר נאמר לנו לא לבוא יותר אל הגן".

מכיוון שמדובר בסוף השנה, לאם לא היה שום סיכוי למצוא מסגרת חלופית לבנה, היא נאלצה לעזוב את מקום עבודתה ולהישאר עימו בבית במשך חודש שלם.

מהנהלת הגן ומנהלת המעון לא נמסרה תגובה. מארגון "אמונה" נמסר: "הילד המדובר שהה והתחנך במעון במסגרת מיוחדת של השגחה וטיפול, וכל ההחלטות בעניינו התקבלו בדרגים מקצועיים מוסמכים ובגיבוי מלא של המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית נתניה".