אין בכלל ספק שהגננים והגננות של ילדינו הם המשפיעים והיוצרים בשנים הכי חשובות של הילדים הקטנים שמגיעים להיות תחת חסותם. במסגרת פרויקט של אתר ynet והסתדרות המורים, "הגננת של המדינה", המליצו הורים ורשויות מקומיות על גנן מאזור השרון,

הגנן שמועמד לתוארהוא קובה (יעקב) פז מנתניה, שמתחיל את השנה הרביעית שלו בגן "אקליפטוס", גן חובה במושב בצרה, ועוסק במקצוע כבר 18 שנים. פז חושב שהוא תורם רבות לחינוך הילדים, במיוחד בשל העובדה שהוא גבר העוסק במקצוע.

"גברים עושים דברים אחרת. יש לנו יכולת טכנית שחשובה לילדים. הראייה שלנו היא שונה ואני חושב שצריך יותר גברים במערכת החינוך", הוא אומר נחרצות. "הורים היום פחות חד משמעיים ופחות מציבים גבולות, מה שחשוב
בחינוך ילדים, וגברים עושים זאת טוב יותר".

פז מקפיד לעבוד עם הילדים בגן בבנייה ויצירה, בעיקר מחומרים ממוחזרים. עוד בזמן שהיה תלמיד תיכון, ידע פז שזה הייעוד שלו, ולמרות השכר הנמוך הוא לא מוכן לוותר על המקצוע. "יש הרבה סיפוק מהעבודה הזו, למרות השכר הנמוך. קשה לפרנס משכר כזה, אבל אני עושה את זה מתוך הנאה ואשתי דואגת יותר לפרנסה", הוא אומר.

כששמע פז על כך שהמליצו עליו לתחרות, הוא הופתע. "בהתחלה חשבתי שזה נחמד ומפתיע, אבל כשקראתי את מה שכתבו עלי ההורים התרגשתי מאוד". המסר שרוצה פז להעביר לכל העוסקים במקצוע הוא שחשוב להקשיב לצורכי הילדים. "החלק הכי טוב במקצוע הוא שיש לך אפשרות לגלות את עולם הילדים כל יום מחדש", הוא אומר.