גונבים לנו גם בים. בשבוע שעבר התקבלה קריאה במשטרת נתניה בדבר אירוע, לפיה שלושה נערים מנסים לפרוץ לסוכת המציל שבחוף ארגמן בעיר. שוטרי סיור נתניה שהגיע למקום, זיהו קטין אחד עומד כצופה, בכדי 'לשמור' ולהזהיר את חבריו מפני תנועה 'חשודה' באזור, ושניים מחבריו עומדים עם לום ברזל ועמלים על פתיחת דלת הסוכה.

כשהבחינו הנערים בשוטרים המתקרבים אליהם, השליכו את הלום מידיהם וניסו להימלט מהמקום, אבל זה היה מאוחר מדי, והשלושה, תושבי נתניה בני 15, 16 ו-17 נעצרו על ידי השוטרים והובאו לחקירה בתחנת משטרה.

"מדובר בשלושה נערים מוכרים למשטרה מתחום עבירות הרכוש", סיפר קצין הנוער של תחנת נתניה, פקד אהרון רנד. "חקרנו אותם בשעות הלילה והם הכחישו את כל החשדות המיוחסים להם. למחרת בבוקר, הבאנו
את הנערים לבית משפט להארכת מעצר".

בבית המשפט בנתניה ציפתה לשוטרים הפתעה. לבקשת השוטרים התבקשו הסוהרים לערוך חיפוש באמצעות גלאי מתכות בידו המגובסת של אחד הקטינים. ידו של הנער היתה מגובסת, אגב, ללא קשר לאירוע בסוכת המציל בים.

"הגלאי איתר עצמים חשודים בתוך הגבס", סיפר פקד רנד. "נברנו בתוך הגבס ומצאנו שם להב של סכין וסמים מסוג חשיש. הקטין הוחזר מיד לתחנה להמשך החקירה ושני חבריו הובאו בפני בית המשפט.

"בתחנה חקרנו את הקטין בחשד להחזקת סמים ושימוש בסכין למטרות לא כשרות. הוא הכחיש הכל, ולא שיתף פעולה". בשעות אחר הצהריים הובא הנער שנית לבית המשפט ושם הוארך מעצרו ביומיים. שני חבריו שוחררו למעצר בית.