שני ראשי רשימות שלא עברו את אחוז החסימה בבחירות המקומיות בנתניה, עו"ד וגיף אליאב ("הדרך") ודניאל מהרט ("מקומי בנתניה"), הגישו לפני מספר ימים עתירה מינהלית בדרישה להורות על ספירה חוזרת של הקלפיות ה"רגילות", על פסילת ספירת הקולות של המצביעים באמצעות "מעטפות כפולות" (חיילים, אסירים, בעלי מוגבלויות וימאים) וכן על הצבעה חוזרת של אותם המצביעים. את העתירה הגישו אליאב ומהרט לבית המשפט המחוזי מרכז, בשבתו כבית משפט לעניינים מינהליים.

וגיף אליאב ודניאל מהרט. "פתקים שנפסלו הוכשרו ונספרו" | צילום: אלבום פרטי

בעתירה מצוין, כי על פי תוצאות הבחירות, אחוז החסימה עמד על 2,421 קולות. לרשימת "הדרך" חסרו 33 קולות כדי להגיע אליו ולרשימת "מקומי בנתניה" חסרו 90 קולות.

העתירה כוללת שורה של פגמים, לטענת השניים, המצדיקים ספירה מחודשת של כלל הקולות, ואולי אף את פסילת קולות "המעטפות הכפולות".

לדברי אליאב, ההודעה על ספירת "המעטפות הכפולות" התקבלה שעה בלבד לפני תחילתה, וכאשר הגיעו הוא וסגנו ברשימה לאצטדיון העירוני, שם התבצעה הספירה, התברר להם כי היא תתפרש על פני עשרה שולחנות הסמוכים זה לזה. עוד גילו השניים לטענתם, כי "במקום נמצאים עשרות רבות של אנשים, לרבות עסקנים פוליטיים, שאין להם כל קשר עם ועדת הבחירות".

עוד טוען אליאב, כי "פתקים אשר נפסלו על ידי מינהלת הבחירות או על ידי המזכירים והנציגים, בשלב מאוחר יותר, בלחץ של גורמים אינטרסנטיים, הוכשרו ונספרו. לא נערכה כל בדיקה האם מספר המעטפות אשר הגיעו למקום זהה למספר המעטפות אשר נבדקו ונספרו בקלפי. בחלק מהקלפיות היו חסרים אלפונים, על כן לא ניתן היה לבדוק האם הבוחרים מאותן הקלפיות הצביעו או לא, ובכל זאת נספרו קולותיהם".

מהרט מעיד, כי בבוקר יום ספירת "המעטפות הכפולות", יומיים לאחר מועד הבחירות, אוחסנו המעטפות בחדר מנכ"ל העירייה, אבי בן חמו. מהרט מתאר, כי הגיע לחדר המנכ"ל וביקש להיכנס כדי לבדוק שהמעטפות נמצאות במקום בטוח וסגור, אך נאמר לו על ידי עוזר המנכ"ל כי אסור לו להיכנס לחדר, בטענה שהדבר יפריע לפגישות שמקיים בן חמו. לטענת מהרט, הוא המתין במקום שעה וחצי, בזמן ש"אנשים רבים נכנסים ויוצאים מחדר המנכ"ל, בלי שמונעים מהם לעשות זאת".

בנוגע לקלפיות ה"רגילות", מעיד אליאב, כי ביקר במשרד מינהלת הבחירות, ובמשך כשלוש שעות עבר על 60 פרוטוקולים של ספירת הקולות מתוך 291 קלפיות. לדבריו, "בדיקה ראשונית של הפרוטוקולים העלתה שורה ארוכה של מחדלים... הדבר מלמד על התנהלות ועדות הקלפי בנתניה כולה".

לעתירה צורפו תצהירים של נציגים מטעם רשימות "אחריי", בראשות יוני שטבון, "למען נתניה" (עופר אורנשטיין) ו"פעימה חדשה" (טלי מולנר), שנכחו בעת ספירת "המעטפות הכפולות".