בשורה משמחת לתושבי נתניה וסוחריה. ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר, החליטה כי לאורך תקופת החגים החנייה ברחבי העיר תהיה בחינם.

על פי ההחלטה, החל מערב ראש השנה, החל מה-8 באוגוסט ועד לאחר חג הסוכות ב-3 באוקטובר, לא יאכפו פקחי עיריית נתניה את החנייה בתחום הכחול-לבן ולא יוגשו
דוחות חנייה בגין חנייה באותם המקומות.

חשוב לציין כי פקחי העירייה ימשיכו בעבודתם ויקפידו באכיפת נושא החנייה הלא חוקית על מדרכות, חניות נכים ואוטובוסים, חניות כפולות וכל חנייה נוספת שאיננה חוקית.

רק לפני כשבועיים התפרסמה ב"ידיעות נתניה" ידיעה לפיה מתלוננים הסוחרים והתושבים על כך שהמדרכות בעיר נצבעו באדום לבן ולא ניתן להחנות במקום. השבוע, החליטה, כנראה, ראש העיר לבוא לקראת התושבים דווקא.

מי שתמך בהחלטת ראש העירייה להתיר חנייה בחג, הוא חבר מועצת העיר יוסי מכלוף, המשמש בין היתר כיו"ר ועדה ציבורית שמינתה ראש העיר לנושא החנייה בעיר. "אני מברך את החלטת ראש העיר שתקל על כולנו את תקופת החגים העמוסה בכל מקרה".

"אני חושב שחשוב לציין שבתקופת החגים, משרדים רבים בעיר לא עובדים, מה שאומר שכלל החניות יהיו אכן פנויות לציבור הרחב ולא לעובדי המשרדים שמאיישים את החניות בימים כסדרם".

גם בעלי העסקים נשמעו מרוצים מהחלטת ראש העיר וצופים גידול בהכנסותיהם לקראת תקופת החגים בעקבות ההחלטה. "אנחנו בהחלט מברכים על ההחלטה", אומר בעל עסק במרכז העיר.

"אין ספק שנושא החנייה הוא מאוד בעייתי מבחינת בעלי החנויות בכל רחבי העיר. אני מאמין שההחלטה של ראש העירייה תגרום ללא מעט תושבים להגיע לקניות החג למרכז העיר ולאו דווקא למרכזים הגדולים שנמצאים באזור התעשייה הדרומי שמעניקים חנייה חופשית ללקוחותיהם".

"תקופת החגים מאופיינת בחיי מסחר עירניים", מסרה פיירברג-איכר בתגובה. "לכן החלטנו בתקופה זו להקל על הסוחרים ועל הלקוחות ולאפשר להם את החנייה חינם בכל רחבי העיר בתקופה זו של השנה. אני קוראת לכל תושבי העיר לערוך את הקניות בנתניה ולעודד את חיי המסחר בעירנו".