מדינת ישראל התברכה בלא מעט שמורות טבע בהן ניתן לטייל וליהנות מנופים מרהיבים. אחד מאותם המקומות הוא שמורת נחל פולג, שמשתרע מאזור מושב בצרה דרך דרום נתניה עד לנקודת השפך שלו בים, צפונית למכון וינגייט - ולא הרחק מחוף הרחצה ברמת פולג.

אולם נראה כי רשות הטבע והגנים, שממונה על שמירת הטבע, נרדמה בשמירה. השמורה ואזור השפך שלה נמצאים במצב גרוע למדי. את הנחל החליף אגף בוצי באזור שפך הנחל. מסביבו יתושים, ברחשים ושאר מעופפים אשר חגים מעל מה שהיה בעבר מקור מים צלולים.

מסביב לאזור השפך, כמו גם בתוכו, פזורות שקיות חטיפים רבות, זכר למטיילים אשר בחרו להשתמש בנחל כפח האשפה הפרטי שלהם מבלי להתחשב לא בטבע ולא בשאר המטיילים
שבעבורם הפך המקום לזיכרון מתוק בלבד.

תושבת נתניה, מורן ברדו, שטיילה בשבת שעברה באזור הנחל, מספרת: "הלכתי עם מספר חברות לטייל באזור שפך הנחל", מספרת בורדו. "הגענו אל המקום וראינו שהמים בצבע מוזר. הם היו שחורים, אפורים כמו מי ביוב. זה היה פשוט מגעיל. כל האזור היה מלא בשקיות נילון שצפו בתוך המים ובזבל שסביב. היה פשוט מגעיל לראות את המקום במצב הזה".

אחת הבעיות המרכזיות הנובעות ממצב המים בשפך הנחל, היא העובדה כי מי הנחל נשפכים בסופו של דבר אל תוך הים. "מזעזע לחשוב שאנשים מתרחצים בחוף ולא יודעים איזה מים שחורים מגיעים לנחל".

"אני בטוחה שזה לא בריא להיכנס לשחות בים שלתוכו נשפכים גם המים המזוהמים האלו. אנשים צריכים לדעת שהטבע שייך לכולנו וחייבים לשמר ולשמור עליו", ממשיכה בורדו. "זה לא ייתכן שאנשים יטנפו ככה את השמורה ומצד שני, אני מאמינה בלב שלם שאם היה פיקוח צמוד של רשות הטבע והגנים, אז אנשים היו מפחדים לזרוק כאן זבל. צריך להגביר את האכיפה".

מרשות הטבע והגנים נמסר בתגובה: "הנושא ייבדק ויטופל בהתאם".