הציבור הדתי בנתניה זועם בעקבות מצבו של חוף "קריית צאנז", שהינו חוף הרחצה היחידי בעיר בו מתקיימת רחצה נפרדת לגברים ולנשים. מתלונות חוזרות ונשנות עולה, כי הציבור הדתי המשתמש בשירותי חוף הרחצה "קריית צאנז", רחוק מלהיות מרוצה ממצב החוף, ויש שמגדירים אותו אף כ"סכנת נפשות".

"הפעם האחרונה שביקרתי בחוף הייתה לפני כשבוע", מספר יוסי פרחי תושב העיר. "מדובר פשוט בזוועה אחת גדולה אשר מתחילה כבר בהגעה לחוף, הירידה במדרגות היא מסוכנת וזו ממש סכנת נפשות, ההזנחה שם גדולה מאוד, המדרגות שבורות ולאורכן יש בליטות של חלקי ברזל חלודה.

"אני עוד בחור צעיר, אבל אנשים מבוגרים או נשים אשר מגיעות עם תינוקות, נמצאות בסכנה של ממש. תחשבו על אישה שצריכה לרדת את הירידה הזאת עם ילד על הכתף, עוד ילד על היד, אם היא מחליקה שם זה פשוט מסוכן".

מעבר לסכנה הבטיחותית האורבת לציבור המתרחצים הדתי בירידה והעלייה מהחוף, פרחי מסביר, כי גם מצבו של חוף הרחצה עצמו רחוב מלהשביע רצון. "המצב של חוף הרחצה הוא ביזיון בפני עצמו, אין שם מתקנים כמו שיש בחופים אחרים,
השירותים שם לא מתוחזקים ונמצאים ברמה ירודה מאוד וגם אין מקום מסודר לקנות בו אוכל ושתייה כמו בחופים אחרים.

"לא כיף להגיע לחוף במצב הזה ולאנשים שלא הולכים לחופי רחצה מעורבים אין שום אופציה אחרת, מה שמוביל לא מעט מהם לקבל את ההחלטה להישאר בבית במקום לרדת לחוף הים להתפנק ולנוח".

פרחי לא מסתיר את תחושותיו ומסביר, כי לדעתו ההזנחה בחוף נובעת מקהל היעד אליו הוא מיועד. "כשאתה רואה את מצב החוף הזה לעומת מצב שאר החופים בעיר התחושה היא לא טובה, אתה יכול לראות כמה משקיעים בכל החופים בעיר ומצד שני כמה שוכחים מקומות אשר מיועדים אל הציבור הדתי בעיר".

מי שניסה לשפר את מצב החוף הוא חבר מועצת העיר דניאל בשארי, אשר כבר הוביל מהלך שבסיומו החליטה העירייה על שיפוץ החוף המדובר, אולם מאז ועד היום, מצב החוף נותר ללא שינוי. בישיבת מועצת העיר האחרונה הגיש בשארי שאילתה בה הוא מבקש לדעת אם ומתי עתידים להתחיל בשיפוץ החוף, ובתגובה נענה כי העירייה ממחכה לתקצוב ממשרד התיירות לצורך הפרויקט.

"התשובות השטחיות והחמקניות של עיריית נתניה לאורך כל השנים מעידות על זלזול מתמשך וקיפוח של הציבור הדתי בכללותו, והטענה כי משרד התיירות אינו מתקצב, היא לא עניינית כיוון שעיריית נתניה יכולה לממן מהקרנות, כספים רבים שיש לה מתקציבי הפיתוח לצורך שיפוץ החוף, ובוודאי שהיא אינה צריכה להמתין למימון של משרד ממשלתי. מעניין לראות שבשביל תקציבי עתק אשר מבוזבזים ברחבי העיר לפסלים או כל גחמה אחרת לא צריך להמתין לתקציב".

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "החוף מתוחזק ברמות יקרות יותר מחופים אחרים. בנוסף, העירייה ממתינה לכסף ממשרד התיירות לשיפוץ המדרגות המובילות לחוף צאנז".