נתניה ממשיכה בתהליך מיתוגה כבירת הספורט של ישראל והיא תארח את אליפות ישראל בריצה למרחק 15 קילומטרים בחול המועד סוכות.

ההזנקה תתבצע בכיכר העצמאות, במרכז העיר והרצים יתחרו לאורך הטיילת ועד לצומת הכניסה לגבעת האירוסים. כחצי שעה לאחר ההזנקה הראשונה יוזנק מירוץ עממי למרחק של שני קילומטרים בלבד אשר יתקיים בסימן "רצים לחופש למען גלעד שליט".

שני המירוצים יהוו את גולת הכותרת של הפנינג ספורט ובריאות נרחב, אותו מארגנת המחלקה לספורט בעיריית נתניה במהלך חופשת הסוכות.

ההפנינג ייפתח כבר בשעה 16:00 בצעדה שמטרתה עידוד אורח חיים בריא, אותה תוביל אנה ארונוב, זוכת תוכנית המציאות "רוקדים עם כוכבים" ובעלת סטודיו לריקוד בעיר. הצועדים ילכו מגן המלך לאורך הטיילת ועד לירידה לחוף העונות וחזרה דרומה דרך
הים ועד מדרגות הרצל וחזרה לכיכר.

אלו מכם שאינם חפצים בצעדה יוכלו ליהנות משלל דוכני ספורט, שיעור אירובי וספינינג ושיעור אירובוקס בהדרכתו של שחקן הכדורסל ווילי סימס. כל האירועים יתקיימו ברחבת כיכר העצמאות והכניסה אליהם חופשית לקהל הרחב.

אחד ממובילי המהלך לאירוח אליפות ישראל בריצת 15 קילומטרים הוא חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הספורט יואל רזבוזוב.

"מיד כשהתחלתי את תפקידי כמחזיק תיק הספורט בעירייה הייתה לי פגישה עם יו"ר איגוד האתלטיקה של ישראל, הפרופסור שלמה בן גל", אומר רזבוזוב.

"בפגישה הוא אמר לי דבר נכון, הוא טען שאנחנו ממתגים את עצמנו כעיר הספורט אך אין לנו אירוע אתלטיקה מרכזי בעיר. מבחינתי, זאת הייתה מטרה להביא לכאן את אליפות ישראל בריצה, ברוב הערים הגדולות יש מירוצי ריצה וכעת גם אנחנו ביניהם.

"במהלך המכבייה עשינו כבר בעיר חצי מרתון, דבר שזכה להצלחה גדולה ואנשים מאוד נהנו ופירגנו על המסלול האטרקטיבי שכולל את הנופים והצוקים המדהימים של העיר".

"אני מאמין שגם בתחרות הנוכחית אלפי אנשים ייחשפו ליופיה של העיר מה שימשיך בתהליך הפיכתה של נתניה כבירת הספורט של ישראל".

על פי רזבוזוב, אליפות ישראל בריצה שתתקיים בסוף החודש הקרוב הינה רק הסנונית הראשונה מבין מספר פרויקטים נוספים אשר עתידים לקדם את העיר נתניה בתחום האתלטיקה.

"אני יכול לומר שעתידים לקום פרויקטים נוספים של אתלטיקה בעיר. אנחנו מבינים שמדובר במרכז הספורט ויש לנו בעיר את האוכלוסייה המתאימה ואת הכלים המתאימים לכך, ואנו בהחלט מתכוונים להשקיע יותר בתחום האתלטיקה".