נזרקו לכלבים. עשרות תושבי נתניה, שהועסקו במשך למעלה מ-10חודשים בחברת השמירה "ח.א.ש", שהייתה אחראית על אבטחת בתי הספר ומוסדות עירוניים ברחבי נתניה, פוטרו לאחרונה, באופן מפתיע.

מדובר בקבוצה של כ-60 אנשים מבוגרים, מרביתם ממעמד סוציו-אקונומי נמוך, שהיו משוכנעים, שמצאו מקום עבודה קבוע ובן לילה נותרו, ללא פרנסה וללא הכנסה, שתאפשר לבני משפחותיהם חיים נאותים.

כשהעובדים התקבלו לעבודה בחברת "ח.א.ש", הם הסכימו לכל התנאים שהוצעו להם: משכורת מינימום של 21 שקלים לשעה, משרה הכוללת שעות עבודה מעטות וסעיפים נוספים.

כעבור כמעט שנה, במהלך סוף חודש יולי, הם קיבלו בזה אחר זה, מכתבי פיטורין, לאחר 10 חודשי עבודה. לטענתם, הם נשלחו הביתה, ללא ששולמו להם התנאים הסוציאליים במלואם וללא פיצויי פיטורין.

מבדיקה שערכנו התברר כי חברת "ח.א.ש" הפסיקה לעבוד עם עיריית נתניה בחודש יולי השנה משיקולים כלכליים משלהם.

בספטמבר 2010 הגישו ארבעת עובדי חברת "ח.א.ש" לשעבר, תביעה לבית הדין לענייני עבודה בתל אביב נגד החברה, באמצעות עו''ד יוסי תובל.

מאז הצטברו אצל עו"ד תובל עוד עשרות תיקים נוספים של עובדים אחרים שפוטרו מהחברה ותביעותיהם יוגשו בימים הקרובים לבית הדין לעבודה.

לקבץ נדבות?
אבי (שם בדוי) בן 62, התקבל לעבודה בחברת "ח.א.ש" בחודש ספטמבר 2009. הוא עבד בתעשייה האווירית בעבר וכבר כמה שנים שהוא עובד כמאבטח, בחברות האבטחה השונות הפועלות בעיר.

"המזל שלי, הוא שאשתי מרוויחה כ-4,000 שקלים לחודש", מנסה אבי למצוא נחמה. "אחרת פשוט לא היה לנו מה לאכול בבית. אני כבר מבוגר. כשאני בא להתקבל לעבודה אף אחד לא מסתכל עליי.

"כשהתחלתי לעבוד ב'ח.א.ש', הרגשתי שסוף סוף יש לי עבודה קבועה, וגם אני יכול להביא פרנסה הביתה. הם גם הבטיחו לנו את כל התנאים הסוציאליים הנילווים,
אבל אחרי כמה חודשים הם פשוט פיטרו אותנו".

"זה היה בתחילת החופש הגדול, ולא היה לי שום סיכוי למצוא עבודה לחודשי הקיץ כמאבטח. במקומות אחרים הציעו לי משכורת שהיא ממש רעב.

כשניסיתי לבקש יותר כסף, אז פשוט אמרו לי 'שאם אני לא רוצה, אז לא צריך'. יש מספיק עולים חדשים שמסכימים לעבוד בכל תנאי ולא עושים בעיות ודורשים דרישות מיוחדות, אז הם לא צריכים אותי.

"אני עדיין מובטל, מחפש עבודה ובמקומות רבים לא רוצים בכלל לקבל אותי בגלל הגיל שלי, אבל יש לי עוד חמש שנים עד הפנסיה בהן אני יכול עדיין לעבוד".

חוגגים על חשבון העובדים
כך או כך, כשהחברה החליטה לפרוש מההתקשרות העסקית עם עיריית נתניה, פרסמה העירייה מכרז חדש, וחברת שמירה חדשה תפסה את מקומה של חברת "ח.א.ש", באבטחת מוסדות החינוך בעיר.

אמנם חלק מהעובדים שפוטרו מ"ח.א.ש" נקלטו בחברה החדשה, אך כמה עשרות מהם נותרו בחוץ, ללא עבודה, ומבלי שקיבלו את התנאים שמגיעים להם על פי החוק.

"חברות השמירה חוגגות על חשבון העובדים", מוסיף בכעס משה, בן 56 (שם בדוי). "כנראה שהם עושים חשבון פשוט, שמתוך מאתיים עובדים שהם העסיקו, רק עשרה יעזו ויתבעו אותן".

"אחרי שפוטרתי מ'ח.א.ש', לא עבדתי כל הקיץ וגם לא יכולתי לחתום אבטלה, כי לא צברתי מספיק שעות עבודה. מצבנו, בבית, היה ממש רע. אשתי מרוויחה אלפיים שקל בחודש, ופשוט לא היה לנו מה לאכול".

"נאלצתי לקחת הלוואות, מהחברים ומהמשפחה, וזה כל כך משפיל לבקש כסף ועזרה כלכלית בגילי מאנשים אחרים. "במשך שנים רבות עבדתי ביהלומים, השתכרתי בכבוד. פתאום, דווקא בגילי, אני נאלץ לבקש נדבות".

תגובות: עובדים עונתיים
חברת "ח.א.ש" מסרה בתגובה: "אנו מקפידים על מתן זכויות על פי מכלול חוקי המגן בעבודה, לרבות זכויות סוציאליות שונות, להן זכאים העובדים, תוך קיום מנגנון בקרה קפדני מאוד. החברה הפסיקה את עבודתה בנתניה עקב תום תקופת ההסכם. העובדים קיבלו את מלוא זכויותיהם הסוציאליות המעוגנות בחוק".

"קיימים עובדים עונתיים אשר חברת 'ח.א.ש' נקשרה עימם בחוזה עבודה למשך 10.5 חודשים בלבד. לאחר תקופת העסקה זו, פגה ההתחייבות ההדדית בין הצדדים. צר לנו כי העובדים מנסים ליצור סנסציות חדשות לבקרים, על לא מאומה".

"מעבר לאמור לעיל יצוין, כי עיקר פעילותה של חברת 'ח.א.ש' הוא בדרום הארץ ואין לחברה אפשרות להציע לעובדים המפוטרים מקום עבודה חלופי סמוך לעיר נתניה".

עו''ד יוסי תובל: "נציגיה של חברת ח.א.ש ניסו להגיע עימנו לפשרה, שטרם הושגה. אם הצדדים לא יגיעו לפשרה יוגשו תביעות נוספות של עובדים אחרים".

עיריית נתניה: "חברת השמירה החליטה לבטל את חוזה התקשרות לפני תום המועד ועל-פי החלטת מרכז השלטון המקומי, הוצא מכרז חדש שבו זכתה חברת "ברק אור", שקלטה לעבודה חלק מהשומרים".