ק' מנתניה, בעל עסק ברעננה, לא ישן כבר חצי שנה בלילות מפחד. סכסוך אליו נקלע לדבריו עם שותפו לעסק, טילטל את חייו והפך אותם לסיוט. מה שהחל בגידופים והשחתת רכוש, נמשך עם אלימות פיזית ואיומים על חייו. במהלך החודשים האלה לקה ק' בלבו שלוש פעמים.

שבע תלונות הוא כבר הגיש במשטרה, אך כולן נסגרו בזו אחר זו. בעקבות התערבות "ידיעות נתניה" התקיימה פגישה בין ק' לגורמים במשטרה, בסיומה הוחלט לפתוח את התיקים לטיפול מחודש. "זה המקרה הקלאסי של האישה המוכה", אמרו השבוע בני משפחתו. "כשזה ייגמר ברע יגידו שהכתובת הייתה על הקיר".

ק' מנהל מזה 32 שנים עסק בבניין צדדי ושקט ברעננה וחי את חייו בשקט, לפחות עד לאחרונה. הסיוט שלו החל לדבריו לפני כשנתיים, כשצרף לעסק אדם נוסף. ההתחלה בין השניים הייתה מבטיחה, אך הסכסוך לא איחר להגיע. לפני כחצי שנה נעדר ק' מהעבודה בשל בעיה בריאותית. העסק המשיך לעבוד, אך
לטענתו, הרגיש שיש נטייה להוציאו משם.

"שמעתי מאנשים שנאמר להם שאני כבר לא חלק מהעסק", סיפר השבוע. כשחזר לעבודה המצב הלך והחמיר לדבריו. "נגנבו חפצים מהעסק והיחסים ביני לבין העובד הנוסף עלו על שרטון".

ק' החל לדבריו לקבל איומים על חייו עד שפנה לבית המשפט בבקשה להוציא צו הרחקה, שם גם הוחלט כי בסוף חודש אפריל ייצא השותף מהעסק. אלא שמאז החלה לדבריו מסכת ההתנכלות. "ביום הראשון של חודש מאי הגענו לעסק וגילינו פוגרום. חוטי החשמל נחתכו, חיבלו ברכוש וגרמו לנו לנזק כבד. מסמכים נעלמו, מנעולים נשברו וערימות זבל נשפכו בעסק".

מאז מתמודדת המשפחה עם הפתעות לא נעימות. אחד השיאים היה כאשר ק' הוכה לטענתו בבניין בו הוא עובד. "יום אחד הייתי במשרד והשותף התפרץ לשם ודחף אותי, פיזית, מול כמה עדים. הגשתי נגדו כבר שבע תלונות במשטרת כפר סבא, ושום דבר לא נעשה".

ק', אשתו ובתו טוענים כי הם ממש מפחדים. מפחדים מחוסר המעש של המשטרה לנוכח הפרשה. במכתבים שקיבל ק' מהמשטרה נמסר תמיד באותה לשון, כי נסיבות העניין אינן מצדיקות המשך חקירה. בכל התקופה הזו לקה ק' בלבו כבר שלוש פעמים. בני משפחתו מספרים כי הוא לא ישן בלילות ולוקח תרופות למניעת לחץ דם גבוה.

בעקבות התערבותנו, כאמור, התקיימה פגישה בין מפקד תחנת המשטרה בכפר סבא לבין ק', בה סוכם כי הנושא יוחזר לטיפול. "המתלונן הביא ראיות חדשות שלא היו ביום הגשת התלונה, ולכן התיק נפתח מחדש", מסבירים במשטרה.

תגובת שותפו של ק' לשעבר: "בסיפור הזה יש הרבה דברים שהוא עשה בעצמו. הגענו להסדר שאני אצא מהנכס, ויכולתי גם לא לצאת משם. אין לי מה להגיד ואין לי עניין להגיב על המקרים למישהו שהוא לא חוקר משטרה. לבדוק מה קרה ומי אשם זה באחריות המשטרה".