קטטה המונית פרצה ביום ראשון שעבר בבית הספר התיכון הממלכתי דתי "ריגלר" בנתניה. הקטטה פרצה, על פי דבריהם של גורמים המעורבים בפרטים, כאשר אחת התלמידות נכנסה עם חברותיה לשירותים. כשביקשו לצאת, גילו כי מישהו חוסם את הדלת.

לאחר עימות קצר הדלת נפתחה והתלמיד שאחז בידית, נמלט. כשחזרה התלמידה לכיתה היא גילתה שמכשיר הסלולר שלה נגנב מהילקוט. יחד עם אחיה הגדול, אף הוא תלמיד במוסד, דיווחו השניים למזכירות על האירועים. אבל כאן לא הסתיים העניין. כאשר חבריו של האח ניסו לגלות מי גנב את המכשיר הסלולרי, ביקשו חבריו של התלמיד שהקשה על הבנות לצאת מהשירותים "לרדת מהעניין".

בשלב הזה של הוויכוח התפתחה תגרה המונית. אביו של הבן טוען כי הוא הוזעק לבית הספר כדי שייקח את בנו לביתו, מחשש ש"עלולים לפגוע בו". מעיריית נתניה נמסר, כי "בית הספר מכחיש מכל וכל כאילו זימנו את האב בטענה שחיי ילדיו בסכנה".

תלמידים טוענים, כי בהנהלת בית הספר ביקשו משני תלמידים נוספים לא להגיע למחרת ללימודים "עד שיירגעו הרוחות".
"מענישים את הטובים", אמרו הורים לתלמידי "ריגלר" ששמעו על הפרשה והקטטה. "ההנהלה מענישה את מי שלא צריך להעניש, כי היא לא משתלטת על הסדר ומפחדת מהקבוצה שמטילה פחד ואימה ובכך מעודדת לקחת מכל הבא ליד. זה חסר כל היגיון שתלמידים שהם ילדים טובים יפסידו ימי לימודים כי מאיימים עליהם".

למחרת, חלק מהתלמידים שהשתתפו בקטטה לא הגיעו לבית הספר. השמועות, כי מאיימים על חייהם התגברו והם חששו להגיע לכיתתם.

תיכון "ריגלר" מרושת במצלמות אבטחה ולמרות זאת, לא נמצאו התלמיד החשוד והפלאפון האבוד. "למרות כל המצלמות הפעילות בכל מיני מקומות הילד הצליח לקחת את הפלאפון ולברוח", זועמת אם לתלמיד בית הספר ומוסיפה: "התלמידה שכבר ידעה בידי מי נמצא הפלאפון שלה, התקשרה אליו. 'תשכחי מזה', הוא אמר לה, 'אני על האוטובוס'".

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "מדובר באירוע חריג ומצער המטופל בחומרה על ידי הנהלת בית הספר, בשיתוף מינהל החינוך העירוני, בכל האמצעים החינוכיים הנדרשים. הנהלת בית הספר פעלה בנושא על פי האמנה העירונית הקובעת שכל תלמיד השותף לקטטה, מורחק ליום אחד מהלימודים. מאליו יובן, כי הטענה כאילו התלמידים הוזהרו שלא להגיע לבית הספר אין לה על מה לסמוך".