חתולה על גג פח לוהט. מ' מנתניה האכילה במשך שנים באופן קבוע את חתולי הרחוב בו היא מתגוררת. היא גם דאגה לסירוסם, עיקורם, חיסונם וסימונם של כלל החתולים שעליהם פרסה את חסותה, 25 במספר. הכל היה טוב ויפה עד שבשבוע שעבר החלו החתולים להראות סימני מצוקה.

"ביום חמישי ראיתי שאחת החתולות שלי לא מגיבה אליי ומוציאה הרבה רוק מהפה", מספרת מ'. "רצתי איתה לווטרינר והוא קבע באופן חד משמעי שמדובר בהרעלה". כשאמה של מ' חזרה גם היא הביתה, היא הבחינה בחתולה אחרת
של מ' השרועה ברחוב ללא רוח חיים.

"בבוקר כשבאנו לתת אוכל בפינת האכלה לחתולים, ראינו פתאום המון חתולים מתים. מצאנו כמעט 20 חתולים שנרצחו, ואי אפשר לדעת עוד כמה חתולים מתו שלא מצאנו", מספרת מ'.

מ' לקחה את אחת מגופות החתולים לוטרינר, ובנתיחה שלאחר המוות הראתה בבירור שבאוכל שמ' הייתה נותנת להם, שמו כמויות אדירות של תרסיס נגד חרקים.

"החתולים היו מחוסנים ומטופלים ועשיתי הכל על פי הנהלים", מספרת מ'. "הם אכלו במקום מסוים, וזה לא היה אמור להפריע לאף אחד".

"אנשים צריכים לדעת שאי אפשר סתם לרצוח 20 חתולים, שיש עונש על מעשים כאלו. צריך להתחיל לחנך וללמד לכבד חיות, למרות שיש חסך בכבוד בין אדם לרעהו, צריך לתת גם כבוד לבעלי החיים".