יום ההולדת חקוק תמיד בזיכרון הילדים כיום משמח במיוחד. העוגה, הבלונים, תשומת הלב המיוחדת וכמובן המתנות הרבות, הופכות את יום ההולדת ליום לו מחכה כל ילד במשך השנה. בשנה האחרונה החלו הורים רבים לחגוג את ימי ההולדת של ילדיהם בפארקים ובגנים הציבוריים הפזורים בנתניה.

השטחים הירוקים הרחבים, מתקני המשחקים, והעובדה כי הבית נשאר מסודר, הפכה את ימי ההולדת בגני הציבוריים לפתרון האידיאלי להורים רבים. אלא שבחודשים האחרונים פועלת עיריית נתניה על מנת למנוע את אירועי יום ההולדת בפארקים, ולא פעם נשלחים פקחי העירייה אל המסיבות במטרה לקנוס את ההורים ולסגור את המסיבה.

אחד המקרים אירע לפני מספר שבועות בלבד. דני (שם בדוי) חגג יום הולדת לבנו בפארק השלולית שבעיר. "לבני הייתה יום הולדת והחלטנו לחגוג לו בפארק, הזמנו את כל בני כיתתו, כמו גם מפעיל חיצוני, קישטנו את המקום בבלונים ובכרזות, והבאנו ממתקים ושתייה", מספר דני. "הכל היה מושלם והילדים מאוד נהנו מהשילוב של יום הולדת ובילוי בחוץ".

אך את שירת "היום יום הולדת" המסורתית קטעו צמד פקחים עירוניים אשר הגיעו אל המקום. "הם שאלו מי ארגן את המסיבה", ממשיך דני, "אז שאלתי אותם מה הבעיה. הם טענו כי הפעלתי מערכת הגברה בשטח ציבורי, ושזו עבירה על חוקי העזר העירוניים והודיעו לי שהקנס על כך עומד על 660 שקלים. אני אמרתי להם שאני לא מבין למי אני מפריע במה שאני עושה. האירוע היה בחמש אחר הצהריים, במקום שלא נמצא בקרבה לבתי מגורים, וגם המוזיקה הייתה בעוצמה נמוכה, ככה שממש לא ברור לי מה גרם להם לקנוס אותי".

בימים אלו פועל דני על מנת לבטל את הקנס, ולכן בחר להישאר בעילום שם. יחד עם זאת, הוא אינו מסתיר את תחושת האכזבה כלפי העירייה. "כשתושבים רוצים ליהנות בפארקים של העיר, הם מקבלים קנסות. פשוט חבל שזה היחס שמקבלים תושבים מהעירייה".

דני כאמור אינו היחיד שזכה לביקור הפיקוח העירוני במסיבת יום ההולדת של ילדיו. בספטמבר השנה חגגה ליליאן כהן-מצליח יום הולדת לבנותיה. "ערכנו יום הולדת בשעה ארבע וחצי באחת הגינות הציבוריות בקריית השרון והזמנו כ-70 ילדים אשר נהנו ממפעיל חיצוני שהבאנו לאירוע. במהלך החגיגה הגיעו פקחי העירייה ודרשו ממני לכבות את מערכת ההגברה. הם טענו שאם לא נכבה אותה, נקבל קנס מכיוון שאנו מפרים חוק עזר עירוני".

מעיריית נתניה נמסר: "על פי חוק אין אישור להצבת מערכות הגברה בשטחים ציבוריים, ולצערנו הניסיון מלמד כי רוב אירועי הוונדליזם והרעש קורים באירועים מסוג זה".