שלושה תושבי נתניה, בשנות החמישים לחייהם, נסחפו לרומן סבוך ומורכב, המזכיר תסריטים של סרט הודי רומנטי. שני גברים (כל השמות בדויים): הבן זוג - יוסי, המאהב - אבי מהבניין הסמוך, וביניהם - סוזן, אישה גרושה בת 55, שלא מצליחה להחליט את מי היא אוהבת יותר.

לפני כשנה התגלגל הסיפור המוזר הזה אל בין כותלי בית המשפט. אבי, המאהב, החליט להגיש נגד יוסי, בן זוגה של סוזן, תביעה אזרחית על סך 50 אלף שקלים בגין הנזק שנגרם לו כתוצאה מהמשולש הרומנטי הזה. משפט התביעה עדיין מתנהל, ובינתיים ביום חמישי שעבר הוגש כתב אישום נגד יוסי בגין איומים על אבי, המאהב של סוזן בת זוגו.

הפרשה החלה לפני כשנתיים וחצי. אבי, בן 61, מדען ומהנדס במקצועו, עבר להתגורר בדירה שכורה בסמוך לדירתה של סוזן ובן זוגה, יוסי, במרכז נתניה ופגש את סוזן לראשונה בעת שטיילה עם כלבה בשכונה.

הקשר בין השניים הלך והתהדק. הם יצאו לבלות ביחד למועדוני ריקודים בהרצליה, וגילו את חיבתם המשותפת לפיזוזים על רחבת הריקודים וגם ליחסים אינטימיים שאחרי. יוסי, בן זוגה של סוזן, איתו היא חיה יותר מ- 22 שנה, לא חשד בדבר. "היינו רוקדים עד אובדן חושים ואחרי זה חוזרים לדירה של אבי", המשיכה סוזן. "שכבנו, עשינו אהבה, נסחפתי ולא יכולתי להפסיק".

מאוחר יותר טען אבי במסגרת התביעה שהגיש נגד סוזן ויוסי בבית משפט, כי יוסי ידע על היחסים שסוזן ניהלה עימו. "הם הציגו את עצמם מההתחלה כזוג פתוח שעושה חילופי זוגות עם חברים ואף הציעו לי ולחברתי ל' להצטרף", כתב אבי בתצהיר שלו שהוגש לבית המשפט. "מדובר בזוג שמתנהל בבילויים נפרדים עם בני זוג שונים גם מצידה של סוזן וגם מצידו של בן זוגה".

לאחר כשמונה חודשים של רומן סוער, החליטה סוזן לשים לזה קץ ולספר את הכול לבן זוגה. היא התוודתה על הרומן עם השכן וביקשה מחילה. ויוסי סלח, אך אבי לא היה מוכן לסלוח והחליט להתנקם. באוקטובר 2009 הוא שיגר מכתב למקום עבודתה של סוזן ובו הכפשות ודיווח מחדר המיטות.

"סוזן ובן זוגה חיים בחיי פתיחות תוך יציאה משותפת למועדונים, חילופי זוגות והשתתפות באורגיות", כתב אבי במכתב למנהל החברה בה עבדה סוזן. "סוזן 'המפתה המקצועית' פיתתה אותי ובמשך התקופה בה הייתי המאהב שלה, לא היחידי, הרחיקה אותי מנשים אחרות והוציאה ממני מידע שלא ברצוני. היא נהגה לצאת ממקום עבודתה למפגשים אינטימיים בטענה של בדיקות רפואיות וישיבות". למכתב צורפו מספר תמונות פרובוקטיביות של סוזן בעירום חלקי, בטענה שצולמו באמצע יום עבודתה בדירתו של אבי.

בשלב הבא, כאמור, הגיש אבי נגד סוזן ויוסי תביעה לפיצוי כספי בגובה של 50 אלף שקלים. במסגרת התביעה אבי האשים את סוזן בכך ש"היחסים עימה גרמו לבידודו מחבריו ומחברתו", וטען בתוקף, כי כל הרומן בין השניים לא היה אלא "יוזמה משותפת שלה ושל בן זוגה".

גם לאחר הגשת כתב התביעה אבי המשיך להטריד את סוזן, לטענתה, בשיחות הטלפון ומאות מסרונים. עורך דינם של סוזן ויוסי, בני כץ: "כתב האישום שהוגש כנגד מרשי חוטא לאמת ואינו משקף נאמנה (לשיטתנו) את השתלשלות העניינים כפי שאירעו במציאות.