את המקרה של מורי, כלב כנעני מעורב, שנמצא במצב קשה בבסיס בדרום הארץ, אפשר לראות כמקרה מייצג של הרבה כלבים באזור זה. מורי הפך למושא התעללותם של חיילים בבסיס צבאי, והוא רק אחד מבין כלבים רבים שחווים התעללות קשה על בשרם באופן סדרתי, לא רק בבסיסים צבאיים.

את הפנייה בנוגע למורי קיבלו מתנדבי עמותת "תנו לחיות לחיות" בנתניה לפני מספר ימים באמצעות מכתב שנשלח אליהם מחייל בשירות מילואים. במכתב היו תיאורים קשים של התעללות שאותה ראה. במקרה אחד מספר הכותב, שאחד החיילים פשוט ניגש לכלב חסר הישע ודרך עליו בעוצמה על הגב ללא שום סיבה נראית לעין. בנוסף מתאר חייל המילואים במכתבו את זעקותיו של הכלב לאחר המעשה האכזרי.

במקרה אחר שבו הכלב סבל מנחת זרועם של החיילים, ראה המילואימניק איך אחד החיילים האחרים רודף אחריו עם לבנה, וכאשר לכלב לא נותר יותר כוח לברוח, הוא פשוט נשכב כדי להראות סימני כניעה. אך הדבר לא הספיק לחייל והוא הטיח את הלבנה במורי חסר הישע. אחרי המקרה הזה נותר הכלב מורי שותת דם ונאנק מכאבים.

שתיים ממתנדבות העמותה נחלצו לעזרת מורי, ונסעו במשך ארבע שעות, לכל כיוון, על מנת לחלצו. האחת היא איילת מור מחיפה, שעל שמה נקרא מורי, והשנייה היא אופירה כרמי מנתניה. השתיים הגיעו לבסיס, ובעזרת חבל הצליחו להציל את מורי שחשב שכוונת המתנדבות היא להרע לו. "הוא לא נתן לאף אחד מאיתנו להתקרב אליו, הוא ברח. באמצעות חבל מאולתר הצלחנו לתפוס אותו בצווארו", מספרת כרמי. "גם אז הוא המשיך להשתולל, גרם לחבל להיקשר סביבו עוד יותר חזק וכמעט חנק את עצמו".

ברגע שנתפס, גילו המתנדבות שמצבו הפיזי של מורי אינו טוב. "ראינו שהוא מצולק, והיו עליו גם כמה קרציות שחיו להן שם. כל הדרך הוא ישב מקופל מאחורה. ניסינו לתת לו לשתות מתוך כלי של מים, אבל הוא היה לחוץ מדי מכדי לשתות", מספרת כרמי. "נכמר הלב שבסופו של דבר זה מה שנגרם לו".

הכלב הובהל לטיפול רפואי מסיבי, ולאחר מכן נשלח לשיקום אצל שרון חלבי, מעמותת "המלאכים של רקסי", הממוקמת בצומת רופין. "הוא הגיע עם טפילים שחיו לו ממש מתחת לעור, ועשינו לו רחצה וטיפול הדברתי כבד", מספרת חלבי.
כרגע מורי שוהה אצל חלבי, ומצבו נותר קשה מאוד. "המצב שלו קשה מבחינה נפשית", מספרת כרמי. "ביום הראשון הוא הפנה לנו את הגב ולא היה מוכן להסתכל עלינו. מורי עדיין אכול טראומות".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "העניין הועבר לאחרונה לידיעת הגורמים הרלוונטיים ונמצא בתהליכי בירור וטיפול. אם אכן יימצא כי חייל שלא כשורה, הוא יטופל במלוא חומרת הדין".