חודשיים ימים עברו מאז ניזוק חוף סירונית בצורה קשה עקב אחת הסערות הגדולות ביותר שידעה המדינה, ובעיריית נתניה החלו השבוע בפעילות לשיקום החוף לקראת עונת הרחצה 2011.

לפני כחודשיים במהלך סופה קשה שספגה העיר, נהרסו חלקים נרחבים מחוף סירונית. דרכי הגישה לחוף הוצפו, עצים נעקרו מהרוחות החזקות, מתקני הספורט נהרסו, וסוכות המציל נמצאו תחת סכנת קריסה ממשית.

בימים אלו כאמור, החלה עיריית נתניה באמצעות מינהל ההנדסה והחברה הכלכלית נתניה, בביצוע עבודות נרחבות לשדרוג ושיפוץ חוף סירונית, במטרה לשקם את התשתיות שנהרסו בעקבות הסופה הקשה, ובמקביל להכין את החוף לקראת עונת הרחצה הקרובה.

בשלב הראשון של העבודות תשקיע העירייה 3.5 מיליון שקלים, אשר יופנו לחיזוק מבנה החוף, כמו גם לשיפוץ הפנימי של שלוש מסעדות החוף אשר ניזוקו באופן קשה.

בשלב השני, יבוצעו עבודות לשדרוג מדרגות וטריבונות המבנה, וטיפול בנושא הבטיחות, כמו גם טיפול בתאורה לאורך החוף.

עבודות נוספות אשר עתידות להתבצע במתחם הן עבודות לחיזוק המצוק, וכן הקמת תחנת שאיבה חדשה על ידי תאגיד "מי נתניה".

חוף סירונית נחשב לאחד החופים המרכזיים של העיר, והוא שואב אליו בחודשי הקיץ אלפים רבים של מתרחצים, תושבי העיר ומחוצה לה, וזאת מכיוון שמדובר באחד החופים היחידים בארץ אשר מציע נגישות גבוהה אל חוף הים לציבור הנכים, הן באמצעות מעלית החוף והן באמצעות דרכי הגישה המאפשרות לציבור הנכים להגיע עם כיסאות הגלגלים עד לקו המים.

"אלו חדשות מצוינות", אמר השבוע ערן גיל, הנוהג להגיע מדי יום אל חוף סירונית. "כאשר הסופה קרתה לפני חודשיים ממש כאבתי את הרס החוף. אני מגיע הנה כמעט כל יום גם בחודשי החורף, הן בשביל לעשות כושר, והן סתם בשביל לשכב על החול ולנוח.

"אני שמח שהעירייה זירזה את העניינים על מנת לשקם את החוף הזה, מדובר באחד מהחופים הכי יפים שיש וחשוב שיחזור לפעול במתכונת הרגילה שלו למען תושבי העיר והסביבה".

"אנו רואים בשיקומו המהיר של חוף סירונית כמטרה ברורה בעלת חשיבות גבוהה ביותר", אמרה השבוע חברת המועצה ויו"ר החברה הכלכלית נתניה, עו"ד שירי חגואל סיידון. "למרות שמדובר בדבר שקרה עקב נזקי טבע, אנו רואים בכך גם הזדמנות לשפר ולשפץ את החוף הוותיק לרווחת תושבי העיר וכלל המבקרים בחוף".