אילו רק מישהו היה שם לב לקופסת הקרטון הקטנה, ועליה המשפט המרגש "בבקשה, תאמצו אותי" מוקדם יותר, אולי הסיפור של גור הכלבים שנמצא זרוק בנתניה, היה נגמר אחרת.

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

בשבוע שעבר, קיבלה שרון חלבי, מארגון "המלאכים של רקסי", המסייע לבעלי החיים, שיחת טלפון מנערה שמצאה את קופסת הקרטון ובה גור הכלבים. "אחת המתנדבות שלנו יצאה למקום וראתה מיד שהמצב של הגור, כבן חודשיים, לא טוב", מספרת חלבי.

"לקחנו אותו לווטרינר, שם התברר כי אכן מצבו קשה. ברגע שהוצאנו אותו מהארגז, הוא צרח צרחות אימה. כל הבטן שלו הייתה מנופחת ונפולה, החלק האחורי של גופו מעוך, וכל עצמותיו שבורות. הערכתנו היא שהוא נדרס, או שמישהו בעט בו בצורה אכזרית".

ד"ר דני חסון מאבן יהודה, הווטרינר שטיפל בגור, החליט לבצע בו ניתוח חירום. במהלך הימים הספורים שהגור היה אצל ד"ר חסון, הצליחו לגייס חלבי וחברותיה כספים דרך הפייסבוק, כדי לעזור ולממן את הטיפול בו. "הרבה אנשים התגייסו, כל אחד נתן קצת, ובסוף הצלחנו לאסוף סכום יפה", מספרת חלבי. "גם ד"ר חסון גם תרם ועשה חלק מהדברים בהתנדבות, וזה ממש יפה מצידו".

ביום ראשון השבוע ניסתה חלבי לארגן לגור הקטן בית אומנה, עד שיהיה מספיק כשיר כדי להימסר לאימוץ, אך עוד באותו היום הוא נפטר.

"היינו קצת יותר מדי אופטימיים לגביו", אומר ד"ר חסון. "היה לו נזק גדול מדי לרקמות הרכות, לכליה, המעי, שלפוחית השתן. הוא שרד עד עכשיו בגלל שהוא גור, וככל שבעל החיים צעיר יותר, כושר ההחלמה שלו גדול יותר. אבל נוצר מצב של דלקת בחלל הבטן, וכשיש דלקת כל-כך חמורה, אין מה לעשות. בסופו של דבר הוא מת מזה.

"הוא היה עם משככי כאבים כל הזמן, אז אני מקווה שהוא לא סבל. יכול להיות שאם הוא היה מגיע בשלב מוקדם יותר, אז היינו יכולים להציל אותו".

למרות הסוף העצוב, מבקשים חסון וחלבי להודות לאנשים שנרתמו לעזרה. "נדהמתי לגלות איזו היענות הייתה דרך הפייסבוק", אומר ד"ר חסון. "קיבלנו מבול של טלפונים, ואנשים תרמו 1,500 שקלים. אנשים שלא מכירים אותנו או את הכלב, תרמו כסף כדי שנוכל לטפל בו. אנחנו רוצים להודות לכל מי שתרם, וכל הכבוד לאנשים האלה".