לפני כמה ימים נתקלה תושבת נתניה, פנינה הרוש, בכלב שמשוטט לו ברחוב עם צליעה קשה. בזמן ששאר העוברים ושבים ברחוב נרתעו מן המראה הקשה והתעלמו ממנו, החליטה הרוש לקחת את העניינים לידיים ולטפל בו.

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

"ראיתי כלב מדדה מצד לצד, הייתה לו נשיכה בצוואר, עם חור עמוק מאוד, והרגל שלו הייתה שבורה. העצם שלו ממש הייתה בחוץ", מספרת הרוש.

מאחר שהרוש מיהרה לעבודתה, היא התלבטה מה כדאי לה לעשות. "כולם הסתכלו עליו ברחמנות כמו שאני עשיתי בהתחלה", היא מספרת. "יש לי כבר כלבים בבית, ואני לא יכולה לקחת אליי הביתה את כולם, אבל אני מאוד קשורה לבעלי חיים ומרגישה את הנשמה שלהם.

"כשנכנסתי לאוטו כדי להמשיך לעבודה, ראיתי שהוא מסתכל עליי במבט סובל. ירדתי מהאוטו, קראתי לו והוא באמת בא. הוא נתן את עצמו כדי שיעשו בשבילו משהו. לקחתי אותו לווטרינר שלי, והוא העניק לו עזרה ראשונה. כל הפצע שלו הפריש מוגלה, כי נראה שהוא הותקף והסתובב חסר אונים".

אחרי הטיפול המסור שנתנה לו הרוש, היא העבירה את הכלב לטיפולה של "תנו לחיות לחיות", ומשם הוא נמסר לווטרינר ד"ר יובל סמואל מכפר סבא. "התקשרתי כל יום כדי לשאול לשלומו, ואמרו לי שהוא בסדר ומחלים", מספרת הרוש.

"עצוב שאנשים רואים כלב קטן סובל, שהעצם שלו בחוץ, ומתעלמים. זה מזעזע, הוא היה מאוד מסכן", אומר ד"ר סמואל. "הוא הגיע למעשה עם רגל מרוסקת לחלוטין, והייתה סכנה שנצטרך לכרות אותה. אבל כשקיבלנו אותו, ניתחנו אותו, החזרנו לו את כלי הדם, השרירים, ובסופו של דבר שמנו לו פלטה ברגל. חבשנו את הרגל, טיפלנו בה, ועכשיו הוא הולך בצורה טובה. הוא אצלנו כבר שבועיים, וכרגע הוא מחכה למשפחה שתאמץ אותו".