משטרת נתניה הגבירה את הפיקוח על מאפיית "בית השייח'" באזור התעשייה הישן בנתניה, זאת בעקבות רימון הלם שנזרק לעבר המסעדה ביום רביעי בשבוע שעבר.

החל מתחילת השבוע הוצב בפתח המאפייה מאבטח ובעלי המקום נאלצו לחדש ולשכלל את מערך מצלמות האבטחה במקום כתנאי לפתיחת המסעדה לאחר המקרה.

במשטרה מעריכים, כי הרקע לזריקת רימון ההלם הוא המשך הסכסוך בעולם התחתון שכן מאפיית "בית השייח'" הנמצאת בבעלותם של משפחת קראג'ה ואייל סופר, ממוקמת בסמיכות למסעדת "בת האיכר" שבבעלות פרנסואה אבוטבול, אחד מיעדי המשטרה.

חקירת האירוע עברה ליחידה הארצית לחקירת פשעים בינלאומיים. "כל נושא החקירה מטופל ביחב''ל ואנחנו טיפלנו בהיבט הכלכלי של האירוע", אמר ל"ידיעות נתניה", סגן מפקד משטרת נתניה, סגן ניצב רצון פרץ.

"בעלי המאפייה הוזמנו לשימוע בתחנת נתניה, ובמסגרת השימוע הוחלט לסגור את המסעדה. כדי לפתוח את המסעדה מחדש, בעלי העסק נאלצו לעמוד בתנאים לשמירה על ביטחון הציבור, הכוללים הצבת מאבטח בכניסה למסעדה, ושדרוג מערך המצלמות לכיסוי אפקטיבי של המקום.

"ברגע שהתברר, כי הבעלים עמדו בתנאים, המסעדה נפתחה. במקביל, משטרת נתניה ממשיכה בסיורים של שוטרי התחנה וכוחות משמר הגבול בסמוך לכל המסעדות בעיר המזוהות עם גורמים עברייניים".