"היו לי חשדות, אבל הייתי מאוהבת בו ולא חשבתי על כלום", כך סיפרה א', בשנות העשרים לחייה, שנפלה קורבן לעוקץ של אריאל בן אור (33) מנתניה, שהתחזה לאיש עסקים מצליח והצליח להוציא ממנה במרמה כ-100 אלף שקלים.

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

בן אור ניצל את תמימותה של א' אותה הכיר באתר ההיכרויות באינטרנט - ג'יי דייט. הוא סיפר לה סיפורים יפים, הבטיח לה עתיד ורוד, אבל א' שגילתה רק אחרי שנשלחו ההזמנות לחתונה שארוסה הוא לא פחות מאשר נוכל סדרתי, נשברה. "הייתי מטומטמת", היא אמרה.

ביום חמישי שעבר, בית משפט השלום בנתניה גזר את דינו של בן אור בן 33, שהורשע בהתחזות ובקבלת דבר במרמה בסכום של למעלה ב-100 אלף שקלים. בן אור הכיר את א', סטודנטית לתקשורת ופסיכולוגיה בת 23 מנתניה, באתר ההיכרויות "ג'יי דייט" בקיץ 2008. בן אור הציג את עצמו באתר בתור איש עסקים מצליח בתחום הנדל''ן, הפגין חוש הומור וחיוניות ושבה את ליבה של נערה. השניים התכתבו במשך תקופה קצרה באמצעות האתר ולאחר מכן קבעו להיפגש. הפגישה נערכה ב-15 במאי בשנת 2008 במתחם סינמה סיטי בצומת גלילות.

"אריאל סיפר לי שהוא איש עסקים מצליח ויזם נדל''ן ושיש לו הרבה קרקעות בארץ ובחו''ל", סיפרה א' בעדותה בבית המשפט. "הוא סיפר שרק עכשיו הוא חזר ממוסקבה, שם שהה תקופה ארוכה בגלל העסקים שלו. הוא היה מקסים, האמנתי לו והייתי מאושרת שפגשתי אותו". בן אור לא בזבז זמן מיותר ויומיים אחרי הפגישה הראשונה הודיע לא' שהוא מאוהב בה ורוצה להתחתן עימה.

כדי לחזק את דבריו, הנאשם הודיע לבחורה ההמומה, שהוא לוקח אותה לסוכנות מכוניות כדי לקנות לה רכב חדש. השניים נסעו לסוכנות רכבי BMW שם הזמין בן אור שני רכבי יוקרה, אחד בשבילו ואחד בשבילה. לאחר "האירוע החגיגי" הודיע הנאשם לא', שכעת הוא מתכוון לקנות בית בתל אביב וכעבור כמה ימים הזוג הצעיר נסע לצפון תל אביב כדי לראות וילה למכירה.

בן אור ניהל מו"מ בקור רוח עם בעלת הווילה ועורך דינה ולאחר מכן הנחה אותו להכין חוזה רכישה בהיקף של 10 מיליון שקלים.

מתכוננים לחתונה
"כשבוע אחרי שהכרנו, התחלנו לדבר על החתונה", המשיכה א' בעדותה בבית המשפט. "הייתי מאוהבת ומאושרת וסגרנו על תאריך - 27 באוגוסט באותה השנה. הגענו לבית הוריי, הרמנו כוסית והודענו להם באופן חגיגי שאנחנו מתחתנים ושכבר יש תאריך. אמא שלי מאוד אהבה אותו ואבא שלי היה יותר חשדן, אבל הם איחלו לנו מזל טוב.

"הלכנו לרבנות לפתוח תיק והבאתי שתי עדות, חברות קרובות שלי, אבל אריאל הגיע בלי אף עד. הוא מצא איזשהו הסבר ואמר שיגיע עם העדים מאוחר יותר. בדיעבד, הבנתי שהתיק בכלל לא נפתח, אבל אז הייתי בשמיים וחשבתי שאנחנו מתחתנים. הזמנו מקום ב"גני אצטרובל" בצומת גלילות והתחלתי להתכונן לחתונה".

האידיליה של חיי הזוגיות החדשים של א' לא נמשכה זמן רב. תוך כמה ימים לאחר קביעת מועד החתונה ביקש בן זוגה החדש הלוואה ראשונה - 20 אלף שקלים.

"היינו בדרך מתל אביב לנתניה", שיחזרה א' על דוכן העדים. "ישבנו ברכב ואריאל סיפר לי שיש לו בעיה עם כסף נזיל בגלל שהוא עדיין לא קיבל כספים ממוסקבה, לכן הוא לא יכול לשלם משכורות לעובדיו. הוא הבטיח להחזיר את הכול תוך כמה ימים. אמרתי לו שאין לי מאיפה לתת לו את הכסף, אני סטודנטית והמשכורת שלי נמוכה. גם ההורים שלי לא עשירים בכלל'".

לדברי א', אריאל הפעיל עליה לחץ נפשי ואמר לה: 'אני קונה לך בית ואוטו, איזה בת זוג את, שאת לא עוזרת לי, אני עושה בשבילך הכל ואת לא עושה בשבילי כלום'. ישבתי באוטו ובכיתי, אמרתי לו שאין לי מאיפה לתת, אבל הוא אמר, שאם באמת הייתי רוצה לעזור לו הייתי עוזרת'".

אחרי הלחץ שהופעל עליה, א' החליטה לקחת הלוואה כספית מהבנק. "בהתחלה לא הסכימו לתת לי 20 אלף כי גובה האשראי שלי הוא עשרת אלפים שקלים, אבל אריאל נכנס לחדר מנהל הבנק ושכנע אותו לעלות לי את תקרת האשראי ל-20 אלף שקל. משכתי את הכסף והעברתי לו".

"הייתי מטומטמת"
בן אור לא הסתפק בסכום שקיבל מא' וחודש אחרי ההיכרות, הוא חיפש דרכים יצירתיות אחרות להוציא ממנה כספים נוספים. "היינו באירוע משפחתי ביער בן שמן", שיחזרה א'. "אריאל אמר לי שהעסק שלו נמצא בבעיה והוא חייב באופן דחוף 60 אלף שקל במזומן. הוא השתמש בכל מיני מושגים שאני לא מכירה כמו "הרמת מסך" ואמר שצריך לשחרר את הסחורות שלו מרומניה, אחרת יסגרו לו את העסק.

"האמנתי לו, ובהתחלה ביקשתי עזרה מאמא כי היא אהבה אותו מאוד. פנינו לאבי בבקשה להלוות לו כספים, אבל הוא התנגד באופן נחרץ ואמר שזה לא הגיוני שאיש עסקים מבקש סכומים כאלה. כמובן שהוא לא ידע שכבר נתתי לאריאל כספים, אחרת הוא היה פשוט הורג אותי. בסופו של דבר, אמי ואני הצלחנו לשכנע את אבי. למחרת נסענו לבנק, אבא שלי הוצי