חבריו מישיבת בני עקיבא בנתניה של אהוד פוגל, שנרצח באכזריות ביחד עם אשתו, רותי ושלושת ילדיו הפעוטים יואב, אלעד והדס, פקדו השבוע את המשפחה האבלה ביישוב איתמר ולא האמינו שחברם כבר לא בין החיים.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק שלנו

פוגל למד בצעירותו בישיבת בני עקיבא בנתניה, שם היה דור שני לתלמידי הישיבה לאחר אביו, חיים פוגל, אשר התחנך גם הוא במקום.

חבריו של פוגל לישיבה ספדו לו השבוע. הם סיפרו על בחור שקט אשר היה רגיש לסביבתו: "למדנו יחד בישיבה מסוף שנות ה-80 ועד לתחילת ה-90", סיפר השבוע חברו באותם הימים, עדי הרבסטמן, אשר משמש כיום כדובר קבוצת הכדורסל ברק נתניה.

"כל מי שהספיד אותו בהלוויה דיבר על הצניעות שלו, וזו באמת הייתה התכונה הבולטת ביותר אצלו. הוא היה בחור תמים ונחבא אל הכלים שתמיד רצה שהסובבים אותו יהיו מרוצים".

הרבסטמן מסביר כי למרות שהגיע מהיישוב נווה צוף, הקשר החם עם אודי היה מיידי: "בישיבה היו אלו שמגיעים מנתניה והיו כל השאר. למרות שאודי לא היה נתנייתי, היה איתו חיבור מהיר וקל ותוך כמה ימים הרגשנו כאילו אנחנו מכירים כבר שנים.

"לאחר הלימודים הקשר קצת נותק, אבל יצא לי לפגוש אותו לאחר מכן בשירות הצבאי וגם במילואים. הייתה לו מוטיבציה גבוהה מאוד להשתלב ולהיות כמו כולם ולא ליהנות מפריבילגיות שמקבלים חבר'ה דתיים שמשרתים בצבא, זה דבר שהיה לו מאוד חשוב".

"הוא היה בחור מיוחד ואחד מעמודי התווך בשכבה שלנו", סיפר גדי ממט, אשר היה שותף לחדרו של פוגל בישיבה.

"כל כך שמחנו שהוא היה בסביבה שלנו, הוא היה שובב אבל גם מאוד שקול ותמיד ידע לעזור ולתמוך. גם לאחר שנים כשכבר היה רב כולם היו קוראים לו הרב אודי ולא אהוד, זה רק מראה עד כמה שהוא היה איש פשוט שקרוב לכולם ושכולם יכלו להתחבר אליו בקלות".

אבידה נוראה
"הוא היה בחור צעיר ושמח שרצה לבלוע את העולם באותם השנים", מספר חבר נוסף מאותה התקופה. "היינו נוהגים ללכת לים ולסרטים ביחד, לתפוס טרמפים ולנסוע לטיולים בצפון. לאחר הלימודים היינו גם בגרעין נח"ל, היינו חבר'ה שאוהבים את ארץ ישראל, יוצאים לטייל, נהנים ומבלים".

אותו חבר מספר כי לאחר שפגש את אשתו, חל באודי שינוי של ממש. "המון זמן הוא חיפש את האחת המושלמת וכשמצא אותה זה היה שיא השיאים עבורו, פשוט פיסגת הישגיו בעולם הזה והוא הפך להיות שלם, נראה כאילו הוא פשוט נועד לדבר הזה, לבית, משפחה ילדים, זה ממש מילא אותו".

"זה פשוט קרע לי את הלב", סיפר הרב נחום קב, אשר ניהל את הישיבה באותן השנים. "אני זוכר שהיה ילד מסור עם אהבת ארץ ישראל גדולה שהקרין אווירה חיובית לסביבתו. דבר הרצח היה בשורה קשה מאוד, משפחה שלמה שהלכה לעם היהודי".

בישיבת בני עקיבא בעיר קיבלו בצורה קשה את הבשורה המרה. "אנחנו כואבים מאוד את האבידה הנוראה והטרגדיה, שאי אפשר להכיל אותה", אמר השבוע הרב אמיר הדרעי, ראש ישיבת בני עקיבא בעיר.

"יש תלמידים ששלחנו אליו לאיתמר, והם סיפרו שהוא אדם מדהים ושהם מאוד נהנו ללמוד איתו. זה אדם שבחר בדרך של חינוך והוראה ועשה פשוט דברים נפלאים. בצער גדול - יש לנו בישיבה למעלה מ-20 נופלים - כעת נצטרך להוסיף גם את שמו לפינת ההנצחה.

"דיברנו על המקרה עם התלמידים שלנו כבר ביום ראשון בבוקר, תלינו מודעות אבל והדלקנו נרות נשמה ואנחנו גם חושבים לערוך ערב לעילוי נשמתו".