פנחס אהרונוביץ' מנתניה לא תיאר לעצמו שהרכב שרכש מהמדינה במכרז ממשלתי לפני כשנה וחצי הוא בעצם פצצה מתקתקת, שרק בנס לא התפוצצה. ביום שני השבוע, הגישו פנחס ובנו צבי תביעה על סך 50 אלף שקלים לבית משפט השלום בהרצליה נגד המדינה, באמצעות העורך דין יעקב מנקין, בגין הנזק שהיה עלול להיגרם להם ולבני למשפחתם, כתוצאה מהרשלנות של מינהל הרכב הממשלתי.

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

ב-חודש מאי 2009 רכש אהרונוביץ' ג'יפ מסוג טויטה שהיה בשימוש המדינה והוצע למכירה. הרכב שימש אותו ואת בני משפחתו לנסיעות ולטיולים במשך כמעט שנה. בדצמבר באותה שנה מכר את הרכב לבנו.

כשמונה חודשים לאחר הרכישה של הרכב, בחודש יולי 2010, צבי החליט לנקות את הג'יפ ביסודיות בחצר ביתו. הוא פירק את מושבים, פירק את האביזרים המותקנים ברכב ולתדהמתו הרבה גילה בפנים אמצעי לחימה ותחמושת רבים: עשרות קליעי רובה, מספר יחידות של אבוקות תאורה משטרתיות, כדורי גומי ופצצת מטול רימונים.

בעל הרכב ההמום דיווח על המקרה למשטרה וביקש לשלוח בדחיפות חבלנים, מכיוון שהרכב חנה בסמוך לביתו. החבלנים שהגיעו למקום האירוע לא הסתפקו בבדיקת אמצעי הלחימה וביצעו בדיקה מקיפה שכללה פירוק כסאות ואביזרים נוספים בג'יפ. לאחר מכן הוציאו את כל אמצעי הלחימה מהרכב, סגרו את האזור כולו ברדיוס של כ-300 מטר ופוצצו את התחמושת על ידי הפעלה מרחוק.

צבי חזר להשתמש ברכבו כהרגלו והיה סבור שכעת, הוא ובני משפחתו בטוחים ושום דבר לא מסכן את חייהם. כעבור זמן קצר התברר כי שגה. בחודש ינואר השנה ערך צבי ניקיון מקיף נוסף ברכב. במהלך הניקיון הוא פרק את הפאנלים הפנימיים ברכב וגילה שוב אמצעי לחימה נוספים מוחבאים בדפנות. הוא מיהר לדווח למשטרה, אך הפעם קבעו השוטרים אחרי מבט שטחי כי אין סכנה בממצאים ואפשר לזרוק אותם לפח האשפה.

צבי ביקש לערוך חיפוש נוסף והזמין חבלן. הוא טען בפני השוטרים כי אבקות תאורה שמצא בדפנות הרכב מכילים חומרים דליקים, לא יציבים ואף נפיצים שעלולים להיות מסוכנים, אך בקשותיו נפלו על אוזניים ערלות. במסגרת התביעה טען עו''ד מנקין, כי המדינה אחראית לנזקים שנגרמו לצבי ולפנחס אהרנוביץ' ובני משפחתם וכן לעוגמת הנפש הרבה שהייתה מנת חלקם.