כבר מספר שנים שסוחרי רחוב הרצל בנתניה טוענים כי העירייה הזניחה אותם לטובת הקמת אזור התעשייה הדרומי של העיר.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק שלנו

אזור התעשייה הדרומי, כך הם טוענים, פורח ומשגשג וזוכה לשפע של מבקרים וקונים, בעוד העסקים הממוקמים במרכז העיר נשארו הרחק מאחור.

בתחילת השבוע ספגו בעלי העסקים מכה נוספת, לאחר שהעירייה החליטה שלא לערוך את פסטיבל פורים, אשר מושך עשרות אלפי מבקרים, במרכז העיר כנהוג, והעבירה אותו אל שלולית החורף.

פסטיבל פורים אקולוגי שקיימה העירייה בתחילת השבוע משך אליו עשרות אלפי מבקרים מרוצים, אבל עבור סוחרי רחוב הרצל מדובר היה ביום לא ממש משמח.

הסוחרים קיבלו בצורה קשה את העובדה כי העירייה החליטה לקיים את הפסטיבל בפארק שלולית החורף, ולא בכיכר העצמאות.

"אני לא מבין מה בעירייה מנסים לעשות", מספר ש', בעל מסעדה בכיכר העצמאות.

"את הלקוחות לקחו לנו, את אירוע יום העצמאות המרכזי לקחו גם כן, עכשיו גם החליטו לקיים פסטיבל בן יומיים בפארק שלולית החורף. אני מרגיש שאטומים אלינו - בעלי העסקים, האירועים האלו הם כמו חמצן עבורנו. אנשים חושבים ברצינות לסגור עסקים שקיימים שנים, ובמקום לסייע ולעזור הם רק מחזקים את ההחלטה הזאת. יש פה כל כך הרבה אנשים שמאבדים את הפרנסה שלהם כבר במשך שנים ונפגעים מההחלטות של העירייה. אם אפשר לנסות ולעזור ולקיים אירועים עירוניים במרכז העיר, אז למה לא לעשות את זה?".

גם ד', בעל עסק ברחוב, התרעם על החלטת העירייה. "חוץ מחודשי יולי-אוגוסט יש כאן עשרות בעלי עסק שמגיעים בכל בוקר, פותחים את החנות ופשוט יושבים שם על מנת להעביר את הזמן, אנשים פשוט לא נכנסים לכאן".

ד' מסביר כי מדובר בתהליך אשר נמשך כבר מספר שנים. "בעשר השנים האחרונות הדבר הזה פשוט התעצם. אנשים מעדיפים מרכזים מסחריים, מעדיפים מקומות עם חנייה מסודרת שלא יחששו לקבל דוחות, והעירייה מצידה תומכת ומשקיעה באותם המקומות. האזור של רחוב הרצל, עם כל הדיבורים של העירייה על רצון לחדש אותו, סובל מהזנחה קשה מצד העירייה".

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "הטענות מפתיעות שכן, ההיפך הוא הנכון - רק בשישי האחרון הפיקה העירייה את העדלאידע המרשימה ברחוב הרצל, זאת כדי למשוך למקום תנועה ופעילות לכל אורך היום, כעוגן למען הגברת המסחר במתחם. הרעיון בהפקת האירוע ביום שישי ובמרכז העיר נבע מתוך הרצון לשפר ולשדרג את תנועת המסחר והפעילות העסקית במרכז העיר".